ROG Crosshair VIII z nowym rekordem taktowania pamięci DDR4 dla X570

ROG Crosshair VIII z nowym rekordem taktowania pamięci DDR4 dla X570

Wciąż jeszcze niedostępna w sklepach płyta główna ASUS ROG Crosshair VIII zestawiona z procesorem AMD Ryzen 5 3600X pochwalić może się nowym rekordem w zakresie częstotliwości taktowania pamięci DDR4 na platformie X570. Rekord został ustanowiony przez popularnego tajwańskiego overclockera znanego jako „Bianbao” i zweryfikowany przez HWBOT. Ten posłużył się tu pamięciami G.Skill Ripjaws V (DDR4-3200 MHz CL16), a wspomniany procesor przeszedł underclocking do poziomu 2,2 GHz. Jeśli zaś chodzi o pozostałą specyfikację platformy testowej, to warto też wspomnieć, że w zestawie znalazła się karta graficzna GALAX GeForce GT 710 (Fish) i nie obyło się oczywiście bez zastosowania ekstremalnego chłodzenia ciekłym azotem.

Rekord został ustanowiony przez popularnego tajwańskiego overclockera znanego jako „Bianbao” i zweryfikowany przez HWBOT.

Taka konfiguracja pozwoliła Bianbao na wykręcenie imponującego wyniku 5856 MHz efektywnie (2928,4 MHz) dla pamięci RAM DDR4. Jeśli zaś chodzi o timingi, to te skonfigurowano do 30-27-27-58-127-1 (tCAS-tRC-tRP-tRAS-tCS-tCR). To wszystko pozwoliło nie tylko uzyskać rekord taktowania pamięci na platformie X570, ale również trafiło na trzecie miejsce galerii sław (hall of fame) rankingu HWBOT. Lepszymi wynikami w zakresie prędkości DDR4 pochwalić mogą się jedynie Toppc (5886 MHz efektywnie) oraz Kovan Yang (5901,4 MHz). Potwierdzenie wyniku uzyskanego przez Bianbao możecie znaleźć pod TYM adresem. Wydaje się, że to jednak dopiero początek tego, co zaczyna pokazywać platforma X570 i wraz z pojawianiem się na rynku kolejnych coraz bardziej zaawansowanych konstrukcji, oczekiwać można kolejnych rekordów (w tym może i pierwszego miejsca dla taktowania DDR4).

Warto na moment zatrzymać się na zastosowanej tu płycie głównej ASUS ROG Crosshair VIII Impact, która wykorzystuje format mini-DTX i pochwalić może się naprawdę imponującymi możliwościami. Wyposażono ją bowiem w sekcję zasilania 8+2 z tranzystorami TDA21472, które charakteryzują się mniejszymi stratami energii i wyższą wydajnością. Gniazdo AM4 zasilane jest przez pojedyncze 8-pinowe złącze, a za chłodzenie VRM odpowiada duży radiator. Nie zabrakło tu także aktywnego chłodzenia w postaci dwóch wentylatorów. Płyta wyróżnia się też funkcją Dual DIMM, która mocno zwiększa jej potencjał OC. Poza tym, nie zabrakło typowych portów SATA III, pojedynczego slotu PCI-e 4.0 x16 czy gniazd M.2, które umieszczono na karcie rozszerzeń, a za audio odpowiada SUPREME FX. ASUS ROG Crosshair VIII Impact wkrótce powinien trafić na sklepowe półki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ROG Crosshair VIII z nowym rekordem taktowania pamięci DDR4 dla X570

 0