Roidmi Eva, czyli wszechstronny robot odkurzająco-mopujący to dobry wybór!

Roidmi Eva, czyli wszechstronny robot odkurzająco-mopujący to dobry wybór!

Rynek odkurzaczy automatycznych zmienia się na naszych oczach. W ostatnich latach pojawiły się naprawdę innowacyjne urządzenia i choć zdecydowana większość producentów skupiało się wówczas na wprowadzaniu coraz to lepszych czujników oraz sensorów i na dalszy plan zszedł temat autonomii, dziś wiemy, że było to jedynie chwilowa przerwa. Perfekcyjnie udowadnia to Roidmi EVA, niemal całkowicie automatyczny robot sprzątająco-mopujący!

 

 

Automatyczne czyszczenie mopa. Innowacja 2022

Mopowanie to względnie nowa funkcja robotów sprzątających i całkiem ciekawe rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy nie posiadają w domu dywanów (ewentualnie mają ich niewiele). Robot odkurzający jest bowiem w stanie w tym samym momencie odkurzyć i umyć panele czy płytki, a to kolejny element oszczędności czasu. Niestety mopowanie do tej pory wiązało się z częstą wymianem szmatek oraz dolewaniem do robota wody, a zatem nie było nawet mowy o jakiejkolwiek autonomii.

Tutaj z pomocą przyszedł system automatycznego czyszczenia szmatek mopujących w dedykowanej stacji bazowej robota, w którą wyposażono odkurzacz Roidmi Eva. Robot automatycznie, w określonych odstępach czasu (6/10/12 min) pojedzie do stacji, wyczyści nakładki, namoczy je i ponownie wróci do sprzątania. Będzie powtarzał tę czynność aż do momentu pełnego umycia wszystkich zaznaczonych w aplikacji powierzchni. Od nas zależy wyłącznie usuwanie nieczystości z jednego i dolewanie czystego płynu do drugiego zbiornika w stacji, a zatem do pełnej autonomii brakuje już naprawdę niewiele.

Automatyczne zbieranie kurzu

Stacja bazowa w Roidmi EVA potrafi automatycznie opróżnić również pojemnik na nieczystości zainstalowany w samym urządzeniu już po przybyciu do miejsca ładowania. Wyposażona została ona w worek o pojemności aż 3 litrów oraz dodatkowy system antybakteryjny i przeciw-zapachowy. Z tego też względu autonomia dotyczy również aspektu samego odkurzania, ponieważ tak pojemny worek na nieczystości wystarczy nawet na 60 dni ciągłego użytkowania. Koniec z pracami konserwacyjnymi po każdym odkurzaniu!

Odkurza z przodu i mopuje z tyłu. W tym samym momencie

Roidmi EVA podczas czyszczenia używa dwóch osobnych systemów w tym samym czasie. W momencie odkurzania potrafi również mopować, a to przecież diametralnie skraca czas potrzebny na wyczyszczenie wszystkich powierzchni w domu. Moduł mopujący umieszczono w tylnej części robota, dlatego najpierw zbiera większe zabrudzenia korzystając z wysokiej mocy ssącej, a następnie dokładnie myje powierzchnie płaskie w domu. Co więcej, w każdej chwili możemy skorzystać z funkcji w aplikacji, dzięki której zaznaczymy, czy robot ma mopować i odkurzać w tym samym czasie, czy może jedynie myć lub jedynie odkurzać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w jednym dniu tylko odkurzać, a w drugim odkurzać i mopować.

Rodmi EVA do odkurzania wykorzystuje bezszczotkowy silnik elektryczny, który potrafi wygenerować podciśnienie rzędu nawet 3200 Pa, choć oczywiście dzieje się to przy wykorzystaniu maksymalnej mocy i nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać nieco bardziej oszczędny tryb o mniejszej sile ssącej, generujący mniejszy hałas. W trakcie mopowania zaś, system przyciska szmatkę do podłogi z siłą 12N, dlatego pokonuje nawet zaschnięte plamy.

Inteligencja to domena wysokiej klasy robotów

Roidmi EVA to inteligentny robot wysokiej klasy. Wyposażono go w najnowszej, czwartej generacji laserowy sensor LiDAR do mapowania przestrzeni, dzięki której wie dokładnie, w jakiej części pomieszczenia się znajduje. W połączeniu z precyzyjnymi czujnikami z łatwością omija wszelkiego rodzaju przeszkody i na dodatek powiadamia o takich incydentach za pośrednictwem funkcjonalnej aplikacji.

Roidmi EVA wyposażono również w pojemny akumulator 5200 mAh, co pozwala urządzeniu na pracę nawet przez 228 minut. To oznacza, że z łatwością wyczyści niewielkie i nawet całkiem duże mieszkanie. Jeśli stan naładowania akumulatora wyniesie 15%, robot sam wróci do stacji bazowej, by najpierw się do pełna naładować, a później wróci do momentu, gdzie przerwane zostało czyszczenie w celu kontynuowania tego zadania.

Roidmi EVA kupić możecie w sklepie Media Expert w cenie 3699 zł. To świetny sprzęt, który zaimponuje nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

*Artykuł powstał we współpracy z Roidmi

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Roidmi Eva, czyli wszechstronny robot odkurzająco-mopujący to dobry wybór!

 0