Rosja blokuje dostęp do oficjalnej strony internetowej Stalkera 2

Rosja blokuje dostęp do oficjalnej strony internetowej Stalkera 2

Prace nad Stalkerem 2 w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę stanęły pod znakiem zapytania, chociaż pisano, że studio odpowiedzialne za grę przeniosło działalność do innego kraju. Rosjanie stosują swoje ograniczenia dla innych państw, a jednym z nich jest blokada oficjalnej strony internetowej produkcji.

Roskomsvoboda podmiot regulujący internet oraz przepływ informacji w Rosji podjął decyzję o zablokowaniu w kraju oficjalnej strony internetowej gry Stalker 2. Powodem jest najpewniej apel zamieszczony w serwisie do graczy potępiający podjętą przez Federację Rosyjską wojnę w Ukrainie. Według Kremla Rosja przeprowadza "operację specjalną" mającą na celu denazyfikację Ukrainy i każde przeciwne twierdzenie spotyka się w tym kraju z konkretną reakcją władz.

Rosjanie w wyniku blokady stracili dostęp do oficjalnej strony internetowej gry Stalker 2.

Komunikat widoczny na stronie zawiera także prośbę o wspieranie Ukrainy i udzielenie jej pomocy. Mimo wszystko blokada strony gry komputerowej wydaje się kuriozalnym pomysłem. Od 24 lutego br. wiele stron mediów, organizacji publicznych, spółek prawa handlowego, w tym IT, zostało w Rosji zakazanych. Według wyliczeń mediów w tej chwili liczba zablokowanych podmiotów przekroczyła 2500. Do sieci trafiła informacja o prologu Stalkera 2, którego ukończenie powinno zająć tyle czasu co przejście kampanii fabularnej Call of Duty.

Czy jest to za długo? To oczywiście zależy od jakości samego prologu. Nie mniej jednak biorąc pod uwagę poprzednie części można założyć, iż historia opowiedziana w dwójce będzie trzymała odpowiedni poziom. Jakiś czas temu społeczność zaapelowała, by ze Stalkera 2 usunąć rosyjski dubbing i zastąpić go polskimi głosami w ramach solidarności z Ukrainą. Jeżeli do pracy ponownie zatrudniono by lektora, to nie byłby to kiepski plan, ponieważ Mirosław Utta sprawdził się w tej roli bardzo dobrze.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rosja blokuje dostęp do oficjalnej strony internetowej Stalkera 2

 0