Rosja grozi Muskowi. "Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach, miło było was poznać"

Rosja grozi Muskowi. "Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach, miło było was poznać"

Elon Musk w ostatnich tygodniach mocno naraził się wielu osobom. Przejęcie Twittera nie przysporzyło mu fanów wśród skrajnych ugrupowań, a pomoc Ukrainie i potyczki słowne z Rosją wywołały gniew Kremla.

Elon Musk wysłał na Ukrainę terminale SpaceX Starlink, które zapewniają internet mieszkańcom w oblężonych miastach, pomimo wysiłków Rosji i prób odcięcia łączności. Według strony Ukraińskiej, z łączności satelitarnej Starlink korzysta 150 000 użytkowników każdego dnia. Działania Muska nie spodobały się oczywiście Rosjanom, którzy nie kryją się z wyrażaniem opinii na ten temat. Dimitrij Rogozin, szef agencji kosmicznej Roscosmos, na rosyjskim kanale w aplikacji Telegram napisał: „Elon Musk jest zaangażowany w dostarczanie faszystowskim siłom na Ukrainie wojskowego sprzętu łączności”.

Dimitrij Rogozin, szef agencji kosmicznej Roscosmos, grozi Elonowi Muskowi za jego pomoc Ukrainie. Odpowiedź Muska? „Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach, miło było was poznać”.

„I za to, Elon, zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności jak dorosły – bez względu na to, jak bardzo udajesz głupca”. W poście znalazł się również krótki klip, na którym Musk i jego matka przybyli na Met Gala w Nowym Jorku w zeszłym tygodniu. Odpowiedź Muska? „Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach, miło było was poznać”. Musk oczywiście wypowiedział się żartobliwie, jednak jego matka nie podziela beztroskiego podejścia do sprawy. Rosja ma w końcu długą historię usuwania osób, które są niewygodne dla kraju.

Musk wytknął Rogozinowi, że najwyraźniej nie zna znaczenia słowa "nazista", skoro w ten sposób określa ukraińskie wojska. Rosjanin odpisał: „Miliarder z RPA, którego rodzina dorobiła się stolicy w czasach apartheidu, chce mi wytłumaczyć, synowi żołnierza z pierwszej linii, obywatelowi kraju, który stracił 27 milionów zabitych tylko podczas wojny z nazistami, co oznacza słowo NAZIZM”.

To nie pierwsze starcie Rogozina z Muskiem. Wcześniej, gdy rosyjska agencja kosmiczna groziła rozbiciem stacji ISS w odpowiedzi na nałożone sankcje, to właśnie Musk stwierdził, że do tego nie dopuści. Rogozin miał również wiele do powiedzenia, gdy Elon wyzwał Putina do walki na gołe pięści.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rosja grozi Muskowi. "Jeśli umrę w tajemniczych okolicznościach, miło było was poznać"

 0