Rosja zaatakowała polską policję. Proputinowskie media chwalą się sukcesem

Rosja zaatakowała polską policję. Proputinowskie media chwalą się sukcesem

Na skutek ataku hakerów wczorajszego dnia przestały strony części wojewódzkich komend policji. Przerwy w działaniu występowały również w przypadku witryny Polskiej Policji oraz Komendy Stołecznej. Odpowiedzialna za atak jest proputinowska grupa Killnet, która oficjalnie wystąpiła w maju przeciw Polsce. 

"Chwilowe niedostępności poszczególnych serwisów związane były z atakami DDoS na przedmiotowe serwisy" - powiedział dla  portalu cyberdefence24 insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. "Powyższe zdarzenie nie miało wpływu na poprawne funkcjonowanie sieci policyjnych, nie stwierdzono również żadnych zdarzeń związanych z przełamaniem zabezpieczeń sieci i systemów policyjnych". Inspektor dodaje, że "działania ochronne skutkować mogły czasowym brakiem dostępności poszczególnych serwisów policyjnych w rożnych sieciach dostawców usług internetowych, a wynika to z aktywnego dostosowywania do zaistniałej sytuacji systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego, usług Anty-DDoS oraz stosowania strategii mitygacji zagrożenia w postaci mechanizmu Black hole".

W czwartek przestały działać niektóre strony polskiej policji, co ma związek z atakiem rosyjskich hakerów z grupy Killnet.

Rosyjskie media nagłaśniają informacje o ataku, opisując wydarzenie jako wielki sukces odniesiony przez hakerów w Killnet. Tego  typu ataki będą się zapewne nasilać, a grupa publicznie wypowiedziała wojnę również USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Łotwie, Rumunii, Litwie, Estonii i Ukrainie, przy czym kilka z tych krajów już zaatakowano. Killnet specjalizuje się w atakach typu DDoS.

Rosyjskie ośrodki propagandowe nagłaśniają informację o przeprowadzeniu przez grupę Killnet ataku hakerskiego na witryny Polskiej Policji. Wrogie operacje wymierzone w nasz kraj przedstawiono jako "wielki sukces".

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rosja zaatakowała polską policję. Proputinowskie media chwalą się sukcesem

 0