Router Tenda AC8 - szybki router w rozsądnej cenie

Router Tenda AC8 - szybki router w rozsądnej cenie

 

Na rynku elektronicznym coraz częściej pojawiają się nowe budżetowce, które mają zaspokoić wysokie potrzeby konsumentów, nie opróżniając przy tym kieszeni. Podobne postąpiła marka Tenda, która wypuściła dwupasmowy, gigabitowy router AC8 w standardzie AC1200. 

Tenda wypuściła dwupasmowy, gigabitowy router AC8 w standardzie AC1200. 

Tenda AC8 ma nowoczesny design, jest lekki i wykonany z plastiku. Z tyłu posiada mocowania do montażu ściennego, co sprawia, że nie zostajemy ograniczeni jedynie do trzymania go na szafce czy biurku. Dodatkowo sprzęt jest bezprzewodowy, co także ułatwia pracę i nadaje większej mobilności naszym działaniom za pomocą WiFi. Router posiada 1GHz procesor i zapewnia 1167 Mb/s (300 Mb/s w 2,4 GHz i 867 Mb/s w 5 GHz). Pomagają mu w tym cztery gigabitowe porty - 1 WAN i 3 LAN. W AC8 nie zapomniano także o innych ważnych, przydatnych technologiach, takich jak MU-MIMO czy obsługa protokołu IPv6. Urządzenie wyposażono w 4 anteny o mocy 6 dBi, które zapewniają zasięg około 90 m2.

Router Tenda AC8 - szybki router w rozsądnej cenie

Gigabitowe porty zapewniają szybkie połączenie

Producent zadbał o wykorzystanie zintegrowanej technologii podwójnego pasma pod jedną nazwą WiFi. Pasmo 5 GHz jest ustawione jako domyślne, a system dynamicznej optymalizacji pozwala na przydzielanie szybszego pasma. Pomyślano także o aplikacji przeznaczonej dla rodziców - pod kątem kontroli swoich pociech. Można ustawić harmonogram dostępu do sieci i zablokować te witryny, które są niebezpieczne. Ponadto apka pozwala na utworzenie sieci gości.

Warto zwrócić uwagę również na łatwą konfigurację, która sprawdza się nawet dla najbardziej zapominalskich: router został uzbrojony w  funkcję migracji hasła - to znaczy, że nawet jeżeli zapomnisz hasła do swojego konta, wystarczy, że podłączysz port WAN poprzedniego routera do portu LAN AC8, a automatyczna migracja umożliwi Ci dalsze korzystanie z WiFi. Oprócz tego posiada tryb uśpienia, dzięki któremu możemy zaplanować połączenie z siecią. Czy może być prościej?

Router Tenda AC8 - szybki router w rozsądnej cenie

Doskonale wpasowuje się w każde otoczenie

Tenda AC8 to nowość na rynku, która łączy ze sobą jakość, funkcjonalność z przystępną ceną, bowiem wynosi ona na dzień dzisiejszy 129,99 zł w sklepach Media Expert. Wkrtóce ukaże się nasz test tego routera, więc sprawdzimy na co naprawdę go stać. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Router Tenda AC8 - szybki router w rozsądnej cenie

 0