Rozkładane palmtopy powracają. Mocne i z dwoma systemami jednocześnie

Rozkładane palmtopy powracają. Mocne i z dwoma systemami jednocześnie

Jeśli nie potrzebujecie podwójnego aparatu, czy najcieńszej na rynku obudowy, a potrzebujecie wygodnego narzędzia do pracy, to może zapomniane urządzenie, które królowało w latach 90-tych jest tu odpowiedzią. Gemini to produkt, który chce przywrócić świetność urządzeniom PDA, łącząc ich zalety z osiągnięciami współczesnych technologii oraz systemem Android.

Psion 5, wspaniałe PDA, które możliwe, że sami pamiętacie, a jeśli nie to być może korzystali z niego Wasi rodzice w późnych latach 90-tych, dostało właśnie drugie życie i zostało uaktualnione w takim stopniu, by można było mówić o jego sensie istnienia w 2018 roku. Urządzenie Gemini, za którego powstanie odpowiada angielska firma Planet Computers, wygląda dokładnie tak, jak byście oczekiwali od czegoś co powstało w czasach wczesnej prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, z tym małym wyjątkiem, że tym razem mamy tu do czynienia z 10. rdzeniowym procesorem pod obudową, magazynem na dane o pojemności 64 GB oraz łącznością 4G, Wi-Fi oraz bluetooth. Targi CES to nie jest miejsce, na którym producenci urządzeń mobilnych prześcigają się w prezentacji swoich nowości. W poszukiwaniu najświeższych nowinek z kategorii smartfonów zdecydowanie lepszym miejscem jest Mobile World Congress w Barcelonie. I jest to prawdopodobnie dobre dla Gemini, które nie znika w tłumie wyczekiwanych nowości, ale przyciąga nostalgiczną uwagę.

Gemini ma szansę powodzenia. Jest to wydajne narzędzie, które oferuje parametry wydajnego smartfona, jednocześnie oferując dużo większy komfort pracy i elastyczność zapewnioną dzięki dwóm systemom w jednym urządzeniu

Jak na telefon z Androidem jest on pokaźnych rozmiarów i nie ma tylu przyciągających wzrok dodatków, które widzimy w Samsungach z najwyższej półki. Jednakże fani urządzeń typu Psion, raczej nie szukają tych wszystkich błyszczących bajerów, a zamiast tego dostają bardzo wygodne narzędzie do pracy i komunikacji. Spójrzcie sami na specyfikację:

  • Składany design z pełnych wymiarów klawiaturą QWERTY
  • wyświetlacz o przekątnej 5,9 cala, 2160×1080, 403ppi
  • podwójny system Android 7.1/Linux OS
  • 10. rdzeniowy procesor, procesor graficzny, 4 GB RAM i 64 GB pamięci
  • 4G LTE z wersją dual-sim
  • Wi-Fi, Bluetooth
  • 2xUSB-C

Nie znajdziecie tego urządzenia w sklepach i póki co dostępne jest tylko i wyłącznie w przedsprzedaży za pośrednictwem Indiegogo. Model 4G LTE jest sprzedawany za 599 dolarów USD, a model wyłącznie z Wi-Fi jest wyceniony o 100 dolarów taniej. Dodatkowo za 75 dolarów więcej oferowany jest pakiet rozszerzeń, w skład którego wchodzi m.in. hub USB-C i złącze HDMI.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rozkładane palmtopy powracają. Mocne i z dwoma systemami jednocześnie

 0