Rozstanie Activision i Bungie przedmiotem śledztwa. Doszło do oszustwa?

Rozstanie Activision i Bungie przedmiotem śledztwa. Doszło do oszustwa?

Rozstanie Activision i Bungie, czyli studia odpowiadającego za stworzenie Destiny czy popularnej na konsoli Xbox marki Halo, o którym pisaliśmy kilka dni temu, zaskoczyło sporą grupę fanów obu firm. Jak poinformowano, studio zachowa pełnię praw do wspomnianego Destiny, natomiast obecnie nosi się z zamiarem stworzenia nowych tajemniczych gier, ale już oczywiście całkowicie na własny rachunek. Głównym powodem rozwodu miały być zwiększone naciski ze strony Activision, m.in. odnośnie wprowadzania coraz większej ilości mikrotransakcji w udostępnianych produkcjach. Teraz jednak na jaw wychodzą kolejne równie interesujące szczegóły na temat dawnej współpracy - kancelaria prawna The Pomerantz Firm potwierdziła, że prowadzi śledztwo dotyczące ewentualnego oszustwa.

Wynajęta kancelaria prawna analizuje szczegóły rozstania Activision i Bungie.

Całość jest związania z zamieszaniem dotyczącym odejścia Bungie, w tym spadkiem cen akcji Activision Blizzard, który miał nastąpić po ostatnich wydarzeniach. Inwestorom nie spodobała się cała sytuacja i podejrzewają oni zwyczajne oszustwo. Dokładniej rzecz ujmując, nie otrzymali niezbędnych szczegółów w kwestii zerwania współpracy z Bungie. Prowadzone śledztwo nie powinno stanowić większego zaskoczenia, gdyż firmy muszą dokładnie przedstawiać swoje działania, w innym przypadku może to negatywnie wpłynąć na ceny akcji spółki. Jeśli chodzi o Activision, przed opublikowaniem wiadomości o zerwaniu współpracy cena ich akcji wynosiła 51,35 dolara, z kolei wkrótce po tym odnotowano spadek do 46,33 dolarów.

Należy pamiętać, że obecnie mamy do czynienia wyłącznie z podejrzeniami, które finalnie mogą nie znaleźć potwierdzenia w rzeczywistości. Bez wątpienia dla Activision Blizzard odejście Bungie to spora strata, albowiem seria Destiny, chociaż nie cieszyła się fenomenalną popularnością, umożliwiała generowanie przyzwoitych przychodów. Teraz jedną z niewielu większych marek, jakie pozostały w rękach wydawcy, jest Call of Duty. Spekuluje się, iż w tegoroczna odsłona będzie kontynuacją najlepiej odebranego przez społeczność Modern Warfare lub co jest najmniej prawdopodobnym scenariuszem, opowie dalsze losy postaci z Ghosts.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rozstanie Activision i Bungie przedmiotem śledztwa. Doszło do oszustwa?

 0