Rozsuwany Xiaomi Mi Mix 3 zaprezentowany na wideo

Rozsuwany Xiaomi Mi Mix 3 zaprezentowany na wideo

Pierwszy smartfon z serii Mi Mix wyznaczał standardy dla tzw. bezramkowych telefonów i choć nie był pierwszym modelem, który tak wyraźnie odchudził ramki po bokach i nad ekranem, patrz: Sharp Aquos Crystal, to właśnie urządzenie Xiaomi rozpoczęło ten trend na rynku mobilnym. Nic więc dziwnego, że kolejne modele z tej rodziny wzbudzają duże zainteresowanie i wypatrywane są z dużą niecierpliwością. Co prawda Mi Mix 2 nie okazał się już tak innowacyjny, bazując w dużej mierze na poprzedniku i jedynie usprawniając kilka rozwiązań oraz odświeżając specyfikację, ale Mi Mix 3 po raz kolejny ma szansę namieszać. Producent w ubiegłym tygodniu opublikował już nawet zdjęcie tego telefonu, które prezentowało praktycznie całkowicie bezramkowy design i to bez zastosowania irytującego wcięcia w górnej części ekranu.

W sieci ukazało się właśnie krótkie wideo, na którym zobaczyć możemy jak rozsuwany mechanizm Xiaomi Mi Mix 3 wypada w akcji.

W jaki sposób udało się to osiągnąć? Fotografia ujawnia, że Xiaomi Mi Mix 3 będzie posiadał rozsuwaną konstrukcję, gdzie po przesunięciu tylnej części do góry, uzyskamy dostęp do aparatów (zdają się tu być ukryte dwie przednie kamerki), sensorów i głośnika. W sieci ukazało się właśnie krótkie wideo, na którym zobaczyć możemy jak ten mechanizm wypada w akcji. Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu np. od Oppo Find X, gdzie górny moduł wysuwa się automatycznie, w tym przypadku będziemy rozsuwać telefon manualnie, co ma swoje plusy (wydaje się być szybsze oraz mniej podatne na ewentualnie usterki). Nie każdemu takie rozwiązanie zapewne przypadnie do gustu, ale może być dobrą alternatywą dla „bezramkowców” z tzw. notchem, a producenci nie będą też ograniczeni wielkością wcięcia w ekranie.

Rozsuwany Xiaomi Mi Mix 3 zaprezentowany na wideo

Rozsuwane telefony, czyli tzw. slidery, święciły triumfy lata temu i jest szansa, że trend ten zawita także do smartfonów. Prócz Xiaomi takowe urządzenie szykuje bowiem również Huawei, a konkretniej marka Honor, która na targach IFA zapowiedziała model Magic 2, ale ostatnio pojawiły się także nowe przecieki na temat podobnego modelu od Lenovo. Jeśli zaś pomysł ten chwyci, to zapewne otrzymamy wysyp podobnych słuchawek od innych producentów. Wracając jeszcze do Xiaomi Mi Mix 3, uważni internauci dostrzegli na zdjęciu ujawnionym przez szefa firmy, Lin Bena, wskaźnik technologii 5G na pasku statusu. Jest to o tyle zastanawiające, że łączność 5G zadebiutować ma dopiero w przyszłym roku, a mi Mix 3 trafi na rynek w październiku, ale niewykluczone, że Chińczycy chcą zabezpieczyć się na przyszłość i zastosowali np. model Qualcomm z obsługą tego rozwiązania. Tym samym, model ten może okazać się pierwszym ze wsparciem dla technologii 5G.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rozsuwany Xiaomi Mi Mix 3 zaprezentowany na wideo

 0