RTX 3050 nie nadaje się do kopania Ethereum. Sklepowe ceny to jakiś absurd...

RTX 3050 nie nadaje się do kopania Ethereum. Sklepowe ceny to jakiś absurd...

Według najnowszych doniesień z Chin wydajność RTX 3050 w kopaniu Ethereum w zestawieniu z jego ceną nie zachęci raczej żadnego górnika. Problem w tym, że graczy też nie...

Jak donosi porta Videocardz, powołując się na swoje źródła, RTX 3050 posiada ogranicznik kopania kryptowalut w postaci LHR (Light Hash Rate). Szybkość wydobycia spada z 20 do 12,5 MH /s w ciągu kilku sekund, a karta zużywa 73 W. Informacje te potwierdza chiński YouTuber, który uzyskał po optymalizacjach jak ograniczenie mocy i podkręcenie pamięci 13,66 MH/s przy 57 W. Patrząc jednak na sugerowaną ceną detaliczną NVIDII i aktualną wartości Ethereum, zwrot z inwestycji w RTX 3050 wynosi aż 500 dni i to jeśli uda się kupić kartę tak tanio. Jeśli brać poprawkę na sytuację rynkową i zakładając realnie, że karta przekroczy próg 350 USD, to zwrot inwestycji wynosi już 700 dni.

RTX 3050 pojawił się w sklepie. Problem w tym, że cena nie skusi nikogo - ani górników, ani graczy....

RTX 3050 to karta całkowicie nieatrakcyjna dla górników. Niestety tak samo nieatrakcyjna będzie dla graczy. Cena sklepowa w wysokości 350 USD będzie trudna do przełknięcia, za ten produkt. Problem w tym, że karta pojawiła się w sklepach w cenie około 450 USD - to więcej niż początkowo zakładaliśmy. Jeden z detalistów w Peru wystawił karty Palit RTX 3050 DUAL OC i pamięć Geil Orion DDR4-3200 8 GB w zestawie. Odliczając koszt pamięci, zostaje nam właśnie 450 USD.

W zestawieniu z sugerowaną ceną NVIDII, model PALIT DUAL RTX 3050 jest sprzedawany po 82% wyższej cenie. Nawet biorąc poprawkę na fakt, że jest to wariant autorski i fabrycznie podkręcony, to i tak kosztuje o wiele za dużo. W przyszłym tygodniu powinniśmy mieć więcej raportów o cenach z różnych regionów, jednak w chwili obecnej nie wygląda to obiecująco.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: RTX 3050 nie nadaje się do kopania Ethereum. Sklepowe ceny to jakiś absurd...

 0