Ruined King – gra singleplayer w świecie League of Legends na pierwszym gameplayu

Ruined King – gra singleplayer w świecie League of Legends na pierwszym gameplayu

Przez długi czas Riot Games w całości opierało swój biznes tylko na jednej grze – League of Legends. Mówimy co prawda o jednej z najpopularniejszych produkcji na świecie, która cały czas przynosi ogromne zyski, ale taki model i tak należałoby uznać za co najmniej niezdrowy. Na szczęście ostatnie miesiące to spore zmiany w tym kontekście. Riot Games zaczęło inwestować w nowe tytuły. Firma wydała między innymi Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, Wild Rift, czyli LoL-a na urządzenia mobilne, a także strzelankę w postaci Valoranta, która w ogóle nie jest związana z uniwersum Runeterry. Poza tym zapowiedziano jeszcze kilka innych produkcji, w tym między innymi bijatykę z postaciami z League of Legends, a także Ruined King: The League of Legends Story, czyli pierwszą grę typu singleplayer. Ta ostatnia właśnie doczekała się pierwszych fragmentów gameplayu.

Ruined King: The League of Legends Story pokazano na pierwszym gameplayu.

Ruined King: The League of Legends Story to gra typu singleplayer w uniwersum Runeterry. Powstaje ona w ramach inicjatywy Riot Forge, w której to Riot Games wydaje gry w świecie League of Legends, tworzone przez inne firmy. W tym przypadku deweloperem jest Airship Syndicate, które ma na swoim koncie między innymi Darksiders Genesis oraz Battle Chasers: Nightwar. Powinniście zwrócić szczególną uwagę na drugą z tych gier, ponieważ Ruined King: The League of Legends Story wygląda niczym jej kopia, ale ze skórkami postaci z LoL-a. I to naprawdę mam tutaj na myśli kopię, bo nawet projekty postaci są pod wieloma względami bardzo do siebie podobne. Najwyraźniej twórcy postanowili wykorzystać to, co już mieli stworzone na potrzeby wcześniejszej gry. Czy coś w tym złego? Zależy, jak na to spojrzeć, w końcu Battle Chasers to bardzo dobra gra.

Ruined King: The League of Legends Story to gra RPG z turowym systemem walki. Z trailera możemy wywnioskować, że w produkcji będziemy mieli możliwość zagrania następujący postaciami: Yasuo, Illaoi, Pyke, Ahri, Braum oraz Miss Fortune, ale jest spora szansa, że twórcy szykują dla nas jeszcze jakąś niespodziankę. W końcu z Bilgewater pochodzi jeszcze sporo postaci, jak chociażby Graves, Gangplank, Nautilius czy też Twisted Fate. Z drugiej strony Braum, Yasuo i Ahri nie są z tego regionu Runettery, więc chyba nie powinniśmy się do tego specjalnie przywiązywać. Premiera gry zaplanowana jest na 2021 rok, ale nie znamy dokładnej daty.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ruined King – gra singleplayer w świecie League of Legends na pierwszym gameplayu

 0