Rusza 16. sezon ESL Mistrzostw Polski - 4 gry i ogromna pula nagród

Rusza 16. sezon ESL Mistrzostw Polski - 4 gry i ogromna pula nagród

Już 18 marca startuje faza zasadnicza 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Drużyny zmierzą się w najpopularniejsze obecnie gry dostępne na rynku, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi TVP. 

Rywalizacja w CS:GO wystartuje już jutro. W meczu otwarcia ujrzymy nowy skład Team Kinguin z Wiktorem "TaZem" Wojtasem na czele, który stawi czoła zespołowi PACT. Transfery zawodników między teamami sprawiły, że w kolejnym sezonie rozgrywki nabiorą interesujących smaczków. Na fazę zasadniczą owego turnieju składa się siedem kolejek, które będą rozgrywane w niedziele oraz poniedziałki. Łączna pula nagród pieniężnych osiągnie 180 tysięcy złotych. Dodatkowo zwycięska drużyna uzyska premię do ESEA MDL, bezpośredniego zaplecza ESL Pro League, do którego kilka miesięcy temu awansowali podopieczni AGO Esports. Gracze ci w pełnym stopniu wykorzystali daną szansę i aktualnie rywalizują z czołowymi ekipami na świecie.

Już od jutra szykuje się kolejny, pasjonujący sezon ESL Mistrzostw Polski, na obecnych będzie wiele czołowych ekip ze sceny CS-a, czy LoLa

Natomiast rozgrywki w League of Legends wystartują w poniedziałek, 19 marca. Przed IIIluminar Gaming, które do rozgrywek przystępuje jako mistrz poprzedniego sezonu, stoi trudne wyzwanie, bowiem pojawiło się parę mocnych teamów, mających ochotę sięgnąć po cenne trofeum ESL Mistrza Polski. Podobnie jak w przypadku CS-a przez równe siedem tur toczyć się będzie bitwa o nagrody z puli wynoszącej 80 tysięcy złotych, a także awans na Puchar Europy. ESL MP to jedyna liga w Polsce wspierana przez Riot Games, zaś jej triumfator zapewni sobie miejsce w fazie grupowej wspomnianych rozgrywek, z kolei srebrny medalista dostanie opcję występu w kwalifikacjach. Tym razem zawodnicy będą mogli rywalizować także w FIFA 18 oraz Hearthstone. Wirtualni piłkarze mają do podziału pulę nagród 40 tysięcy złotych, natomiast w produkcji studia Blizzard idzie wygrać maksymalnie 20 tys. Transmisje z tych eventów przeprowadzi wiele popularnych platform internetowych np. Twitch.tv (ESL CSO PL, ESL LOL PL). Po raz pierwszy w historii relację pokaże kanał TVP Sport. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rusza 16. sezon ESL Mistrzostw Polski - 4 gry i ogromna pula nagród

 0