Rusza Polska Liga Esportowa z pulą 240 tys. zł

Rusza Polska Liga Esportowa z pulą 240 tys. zł

Jeszcze w tym miesiącu mają ruszyć rozgrywki w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Zawodnicy Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends będą mieli okazję powalczyć o łączną pulę nagród 240 tys. zł.

Zawody są organizowane przez Fantasy Expo Challenge, czyli firmę, o której było ostatnio głośno w związku z wysłaniem skargi do KRRiT na relacje z CS:GO w Polsat News. W puli nagród będzie znajdować się w sumie 240 tys. zł, ale jest to kwota do podziału pomiędzy drużyny grające w Counter-Strike’a oraz League of Legends. Jak na razie nie wiadomo, jaki będzie dokładnie podział, ale nie zmienia to faktu, że polskie zespoły będą miały o co walczyć. Do turnieju zostanie zaproszonych po pięć zespołów z każdej dyscypliny. Kolejne zostaną wyłonione w ramach otwartych kwalifikacji, w których będzie mogła wziąć udział każda polska drużyna. Zapisy zostały uruchomione na stronie fecchallenge.com. Pierwsze mecze eliminacyjne mają ruszyć jeszcze w marcu, a główna ligi ruszy w kwietniu.

Fantasy Expo Challenge uruchamia Polską Ligę Esportową, w które gracze CS:GO i LoL-a będą walczyć o pulę nagród 240 tys. zł.

Polska Liga Esportowa

Zasady rozgrywek będą dość proste. Będzie obowiązywać system „każdy z każdym”. Spotkania będą rozgrywane na dwóch mapach (BO2). Zwycięstwo zostanie nagrodzone 3 punktami i 1200 zł. Remis to z kolei 1 punkt i 600 zł. Przegrany nie otrzyma nic. Po rozegraniu wszystkich meczów po cztery najlepsze zespoły wezmą udział w playoffach o główną nagrodę. Te są zaplanowane na czerwiec tego roku. Wszystkie pojedynki będą transmitowane na kanale twitch.tv/polskaligaesportowa. Oprócz meczów, organizatorzy szykują także reportaże z życia zawodników, którzy będą brali udział w Polskiej Ludzie Esportowej. - Chcemy, by rynek e-sportowy utożsamiał się z życiem najlepszych drużyn. Będziemy z kamerą przy drużynach, będziemy opowiadać ich historię – powiedział Krzysztof Stypułkowski z Fantasy Expo Challenge.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rusza Polska Liga Esportowa z pulą 240 tys. zł

 0