Ruszają zmagania League of Legends w katowickim Spodku

Ruszają zmagania League of Legends w katowickim Spodku

Już dzisiaj wszyscy fani League of Legends w Polsce będą obchodzić prawdziwe święto. Ruszają bowiem rozgrywki w ramach IEM 2017 w Katowicach.

Turniej IEM 2017 w Katowicach trwa już od kilku dni, ale do tej pory zmagania odbywały się w strefie zamkniętej i były jedynie transmitowane przez Internet. Dopiero dzisiaj kibice będą mieli okazję zobaczyć najbardziej znanych zawodników League of Legends w katowickim Spodku. A z pewnością jest na co czekać. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych będzie aż pięć meczów – dwa ćwierćfinałowe, dwa półfinałowe oraz sam finał. Polacy z pewnością najmocniej kibicują drużynie H2K, w barwach których gra nasz jedyny rodak na zawodach, czyli Marcin ‘Jankos’ Jankowski. Pierwszy mecz dzisiaj – właśnie z udziałem Polaka – rozpocznie się już o 14:00. Kolejne spotkanie planowane jest na godzinę 17:30. Oba wyłonią ostatnich półfinalistów IEM 2017 w Katowicach.

Dzisiaj kibice po raz pierwszy będą mogli zobaczyć zawodników na żywo, bowiem mecze przenoszą się do katowickiego Spodka.

League of Legends

Miejsca w półfinale zapewniły sobie jak na razie dwie drużyny, które zajęły pierwsze lokaty w swoich grupach – ROX Tigers oraz Flash Wolves. O pozostałe dwa sloty wśród najlepszej czwórki powalczą dzisiaj H2K Gaming w pojedynku z Hong Kong Esports oraz Unicorn of Love, które stanie naprzeciw G2 Esports. Oba mecze rozgrywane będą w systemie BO3, czyli maksymalnie na trzech mapach (do dwóch wygranych). W pierwszym dzisiejszym meczu zdecydowanym faworytem pozostaje drużyna H2K z Jankosem w składzie. W pojedynku grupowym rozprawili się z Hong Kong Esport w zaledwie 45 minut i trudno oczekiwać, aby tym razem rywale stawili im czoła. Przegrana zespołu Polaka będzie dużym zaskoczeniem. Ciekawiej zapowiada się z kolei drugie spotkanie. Unicorn of Love i G2 Esport także zmierzyły się już w swojej grupie. Było to bardzo wyrównane widowisko, więc w pojedynku BO3 zapowiadają się niemałe emocje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ruszają zmagania League of Legends w katowickim Spodku

 0