Ruszyły testy xCloud, czyli granie w chmurze od Microsoftu

Ruszyły testy xCloud, czyli granie w chmurze od Microsoftu

W ubiegłym miesiącu Microsoft rozpoczął rejestrację użytkowników zainteresowanych publicznymi beta testami usługi grania w chmurze xCloud, która docelowo rywalizować ma ze Stadia od Google i PlayStation Now od Sony. Gigant z Redmond właśnie oficjalnie wystartował z tym projektem w ramach fazy Preview i w związku z tym pierwsi gracze otrzymali już zaproszenia do wypróbowania serwisu. Wciąż jednak można się zapisywać do xCloud, ale warto podkreślić, że jak na razie usługa testowana jest jedynie w trzech krajach: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Korei Południowej. Jeśli jednak nasi czytelniczy zamieszkują obecnie Anglię (lub któryś z dwóch pozostałych krajów), to powinni spróbować przetestować xCloud, ponieważ serwis zapowiada się naprawdę dobrze.

Publiczne testy oferują bardzo ograniczoną bibliotekę dostępnych tytułów, na którą składają się cztery gry: Halo 5: Guardians, Gears 5, Killer Instinct i Sea of Thieves.

Publiczne testy oferują bardzo ograniczoną bibliotekę dostępnych tytułów (każdy uczestnik otrzymuje do nich darmowy dostęp), na którą składają się cztery gry: Halo 5: Guardians, Gears 5, Killer Instinct i Sea of Thieves. Wybór nie był przypadkowy, ponieważ mówimy o produkcjach dostępnych na wyłączność na platformy Microsoftu, a poza tym postawienie na tak odmienne tytuły pozwoli sprawdzić usługę w ramach bardziej i mniej wymagających gatunków. Co ciekawe jednak, na liście brakuje Forza Horizon 4, które wykorzystywane było przez Microsoft do prezentacji usługi na początku tego roku.

W sieci zaczynają się już pojawiać pierwsze filmiki prezentujące działanie xCloud oraz opinie uczestników beta testów i trzeba przyznać, że te przeważnie są bardzo pozytywne. Gracze chwalą płynność rozgrywki (60 klatek na sekundę w Halo 5 czy Gears 5 na smartfonie robi duże wrażenie), responsywność i praktycznie niewyczuwalny lag. Trzeba jednak pamiętać, że jak na razie próba wykonywana jest na małej liczbie uczestników i gigant z Redmond zapewne dobrał osoby, które zapewniały najlepsze warunki testów (choćby posiadając high-ednowy smartfon). Jak na razie betę udostępniono posiadaczom urządzeń z Androidem 6.0 lub nowszym i usługa nie jest jeszcze dostępna na iOS. Systematycznie powiększać ma się też baza uczestników bety w ciągu roku, ale nie wiemy, czy Microsoft planuje przeprowadzić globalne testy, w tym w naszym kraju.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ruszyły testy xCloud, czyli granie w chmurze od Microsoftu

 0