Rynek smartfonów wraca do formy, a rok 2024 ma być jeszcze lepszy

Rynek smartfonów wraca do formy, a rok 2024 ma być jeszcze lepszy

Ostatnie dwa lata nie były dla branży smartfonów szczególnie udane ze względu na spadki sprzedaży tych urządzeń. Analitycy wskazują jednak, że nadchodzi ożywienie rynku.

Producenci smartfonów nie mogli być zadowoleni z wyników sprzedaży smartfonów, choć te tragiczne też nie były. Jednak według nowego raportu sprzedaż smartfonów zaczyna się poprawiać, a 2024 rok ma być jeszcze lepszy. Przyczynić do tego mają się premiery m.in. serii Galaxy S24 czy iPhone 16. W tej chwili oczekuje się, że dostawy smartfonów mogą przekroczyć 1,12 miliarda urządzeń w tym roku. Oznacza to spadek o 5% w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy dostawy wyniosły 1,19 miliarda sztuk. Nie jest jeszcze tak dobrze jak w 2022 r., ale powoli obserwujemy wzrost, co może pomóc rynkowi wrócić do pełnej formy.

Sytuacja na rynku smartfonów poprawia się w ostatnim czasie, a sytuacja ma być jeszcze lepsza w 2024 roku.

Rynek smartfonów wraca do formy, a rok 2024 ma być jeszcze lepszy

Powodów, dla których rynek smartfonów tak bardzo ucierpiał w ciągu dwóch lat, jest kilka. Gospodarka światowa doświadczyła poważnego pogorszenia koniunktury, co pociągnęło za sobą ogólny wzrost wydatków i kosztów. Nie można twierdzić, że w tym momencie sytuacja całkowicie się poprawiła, ale powoli postępuje i możemy oczekiwać, że w miarę postępów będzie się poprawiać. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zaobserwujemy jeszcze większą poprawę niż prognozują analizy.

Rok 2024 okaże się kluczowy dla branży smartfonów. Spodziewamy się kilku smartfonów z najwyższej półki, a także smartfonów średniej klasy od globalnych konkurentów, a także ostrej konkurencji ze strony rynku chińskiego, co może pomóc w jeszcze większej poprawie dostaw. Są to na razie wyłącznie prognozy, a jak będzie faktycznie do dopiero zweryfikują nadchodzące 12 miesięcy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rynek smartfonów wraca do formy, a rok 2024 ma być jeszcze lepszy

 0