Ryzen 9 9900X nowym królem jednowątkowej wydajności. CPU z najlepszym wynikiem w Geekbench 

Ryzen 9 9900X nowym królem jednowątkowej wydajności. CPU z najlepszym wynikiem w Geekbench 

Benchleaks ujawnił wynik rzekomego testu procesora AMD Ryzen 9 9900X Geekbench 6. Rezultat jednowątkowy wynoszący 3401 punktów, jeśli jest prawdziwy, oznacza, że nowy procesor AMD znajdzie się na szczycie rankingu procesorów w tym benchmarku. Odnotowany wynik wielowątkowego testu wynoszący 19 756 punktów jest nieco mniej imponujący, ale to wciąż poziom topowych procesorów Intela.

Wynik Geekbench, który widzicie poniżej, wydaje się pochodzić od użytkownika testującego nowy system ASUSa. Oprócz nowego procesora AMD „Granite Ridge” do komputerów stacjonarnych, podstawą systemu była tu płyta główna ROG Crosshair X670E Gene. W systemie zainstalowano także 32 GB pamięci RAM DDR5.

Przyglądając się bliżej specyfikacji procesora ujawnionej w Geekbench 6, badanym chipem jest Ryzen 9000 wykorzystujący mikroarchitekturę Zen 5. Ma 12 rdzeni i 24 wątki, a program podaje, że podstawowa częstotliwość procesora wynosi 4,40 GHz, ale taktowanie może wzrosnąć do 5,66 GHz. Chip ma również TDP na poziomie 120 W. 

Benchleaks ujawnił wynik rzekomego testu procesora AMD Ryzen 9 9900X Geekbench 6.

asus

Warto przede wszystkim podkreślić duży skok w ramach wydajności jednowątkowej, jaki obserwujemy w przypadku nowej próbki Zen 5. W Geekbench 6 jest o 16,5% szybszy od procesora AMD Ryzen 9 7950X3D, a w porównaniu z poprzednim jednordzeniowym mistrzem, Intel Core i9-13900KS, uzyskał o 9,5% lepszy wynik.

Do wyników benchmarków wygrzebanych w internetowych bazach danych trzeba oczywiście podchodzić z rezerwą, bo znane są przypadki umieszczania sfałszowanych rezultatów, ale wyniki AMD Ryzen 9 9900X nie są jakieś szokujące. Wynik ten jednocześnie buduje hype w związku z nadchodzącymi procesorami Ryzen 9000 do komputerów stacjonarnych, ponieważ testowana próbka wydaje się działać tak dobrze przy relatywnie niskim TDP na poziomie 120 W.

AMD wypuści na rynek nowe stacjonarne procesory oparte na architekturze Zen 5 jeszcze w tym miesiącu i nie możemy się doczekać, aby poddać je naszym rygorystycznym testom.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ryzen 9 9900X nowym królem jednowątkowej wydajności. CPU z najlepszym wynikiem w Geekbench 

 0