Ryzen MAX - AMD oferuje limitowane zestawy procesorów

Ryzen MAX - AMD oferuje limitowane zestawy procesorów

AMD zdecydowało się na wprowadzenie w gorącym okresie przedświątecznych zakupów nowych zestawów Ryzen MAX, które dostępne są w limitowanych edycjach. Zestawy składają się z procesorów Ryzen 5 lub Ryzen 7 oraz wydajnego coolera Wraith Max RGB i oferowane mają być tylko w najbliższych tygodniach, będąc świetną opcją dla osób przymierzających się do zakupu nowego gamingowego zestawu PC, które zdecydują się na CPU od czerwonej ekipy. Niestety jak na razie oferta ta dostępna jest jedynie w Wielkiej Brytanii, gdzie pierwsze sklepy sprzedają już zestawy Ryzen MAX, ale trafić mają także na inne rynki i mamy nadzieję, że podobne oferty wkrótce pojawią się też w Polsce. Jak na razie jednak nie uzyskaliśmy żadnego potwierdzenia, że tak się stanie.

Dziwi nieco brak oferty dla flagowego modelu Ryzen 7 2700X, ale być może taka również wkrótce pojawi się na sklepowych półkach.

Ryzen MAX - AMD oferuje limitowane zestawy z procesorami

Na chwilę obecną zestawy Ryzen MAX oferowane są wraz z dwoma procesorami, a mianowicie Ryzen 7 2700 i Ryzen 5 2600X. Dziwi nieco brak oferty dla flagowego modelu Ryzen 7 2700X, ale być może taka również wkrótce pojawi się na sklepowych półkach. Nie da się jednak ukryć, że oba układy to popularne wybory w segmencie konsumenckim, szczególnie teraz, kiedy ceny konkurencyjnych produktów wciąż są zawyżane przez problemy z ich dostępnością. Gracze szczególnie często zdają się sięgać po model Ryzen 5 2600X, który wraz z 6-rdzeniami i 12-wątkami jest bardzo solidną propozycją, jeśli chodzi stosunek możliwości do ceny. Za sprawą coolera Wraith Max powinny one zaś zapewnić jeszcze wyższą wydajność, w szczególności w trybie XFR2, ale także zwiększy się ich potencjał podkręcania.

Wraith Max RGB zdaniem producenta pozwoli nam wycisnąć maksymalny potencjał XFR2 z procesorów Ryzen, ale także umożliwi efektywne ręczne OC. Poza tym, cooler nada szyku naszemu PC, a to dzięki podświetleniu RGB, które oczywiście można wyłączyć wedle uznania. Nie da się ukryć, że chłodzenie to jest wydajniejsze od dołączanych domyślnie przez AMD coolerów Wraith Spire. Nortmalnie za Wraith Max RGB zapłacić trzeba 59 USD, natomiast zestawy sprzedawane w brytyjskim sklepie Scan wycenione zostały na 285,49 funtów za Ryzen 7 2700 oraz 221,99 funtów za Ryzen 5 2600X, czyli jakieś 20 funtów drożej niż normalnie, więc Ryzen MAX pozwala zaoszczędzić nieco grosza, który wydać możemy na prezenty świąteczne dla bliskich. Czekamy jednak na pojawienie się podobnych ofert w polskich sklepach, ponieważ import z Wielkiej Brytanii może okazać się mało opłacalny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ryzen MAX - AMD oferuje limitowane zestawy procesorów

 0