Rząd brytyjski zachęcany do promowania eSports

Rząd brytyjski zachęcany do promowania eSports

UK Interactive Entertainment (UKIE), organizacja monitorująca rynek elektronicznej rozrywki w Wielkiej Brytanii zachęca tamtejszy rząd do wspierania eSports.

Turniej eSports

Zdaniem UKIE ten sektor branży rozrywkowej jest niezwykle dochodowy i mógłby zapewnić wiele miejsc pracy. UKIE apeluje do brytyjskiego parlamentu i samorządów o wsparcie dla eSports, starając się uświadomić polityków w kwestii ekonomicznego potencjału tej branży.

Wielka Brytania odbiega w tym momencie od reszty świata a zdaniem UKIE by ten stan rzeczy podreperować proponuje aby m.in. firmy zajmujące się eSportem współpracowały z agencjami rządowymi i wspólnie opracowały ujednolicone strategie biznesowe. Ponadto organizacja postuluje aby powołano Radę eSports zrzeszającą zarówno najważniejsze organizacje eSportowe, jak i ekspertów w tej dziedzinie.

Inne propozycje dotyczyły rozbudowy infrastruktury sieciowej, w tym zwiększenia progu średniej prędkości pobierania danych (liderująca w eSporcie Korea ma najszybszy internet na świecie w przeliczeniu na przeciętnego użytkownika) a także promowania eSportu wśród kobiet. Co więcej, UKIE pragnie by szkoły i uniwersytety stworzyły kursy, zajęcia i profile ukierunkowane na tę branżę, w której potrzebni są m.in. komentatorzy, prezenterzy, analitycy, inżynierowie sieci teleinformatycznych oraz specjaliści od montażu audio-video, transmitowania I produkcji.

Warto zaznaczyć, że Wielka Brytania jest ogromnym rynkiem gier video - jednym z największych w Europie a także krajem z która pochodzą najbardziej cenieni developerzy gier w branży - Rockstar Games (twórcy GTA) czy też Rocksteady Studios (developerzy gier z Batmanem z serii Arkham). Ponadto tamtejszy rząd honoruje najwyższymi odznaczeniami także najbardziej zasłużone osoby w branży. Ordery Imperium Brytyjskiego otrzymali między innymi Peter Molyneux (znany z Bullfrog i Lionhead), czy też David Braben (twórca legendarnej serii Elite) i Jason Kingsley z Rebellion (Alien vs Predator).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rząd brytyjski zachęcany do promowania eSports

 0