S.T.A.L.K.E.R.2 oficjalnie zapowiedziany!

S.T.A.L.K.E.R.2 oficjalnie zapowiedziany!

Według informacji przekazanej przez twórców na Twitterze skażona marka powróci za kilka lat. Obecnie nie poznaliśmy żadnych detali dotyczących projektu.

Bez wielkiej pompy GSC Game World potwierdziło istnienie drugiej odsłony niegdyś popularnej serii S.T.A.L.K.E.R. Obecnie deweloperzy nie podzielili się żadnymi konkretnymi informacjami. Niestety premiera gry pozostaje odległa, ponieważ ma ona ukazać się za trzy lata — w okolicach 2021 roku. Miejmy nadzieję, że warto będzie czekać tyle czasu. Choć oczywistą platformą podobnie jak w przypadku poprzednich części pozostaje PC, tak nikt nie wyklucza portu dedykowanego konsolom. W tym wypadku istnieje szansa, iż nowy S.T.A.L.K.E.R. pojawi się jako tytuł startowy przyszłej generacji tego sprzętu. Przy okazji ciężko stwierdzić, czy przedstawiciele studia zaszczycą nas swą obecnością na czerwcowych targach E3 w Los Angeles, aczkolwiek moment ujawnienia produkcji raczej nie jest przypadkowy.

Zapowiedziany właśnie S.T.A.L.K.E.R.2 ma pojawić się w okolicach 2021 roku

Seria pojawiła się na rynku pod koniec marca 2007 wraz z nadejściem Cienia Czarnobyla. Produkcja spotkała się z pozytywnym odbiorem społeczności, która doceniła ją za klimat skażonego miasteczka. Fabuła przenosiła nas do 2012 roku, czyli kilku lat po alternatywnej katastrofie uniemożliwiającej dostęp do okolic reaktora. Wcielamy się w rolę tytułowego stalkera mającego za zadanie wyruszyć do Strefy i wynieść z niej cenne artefakty dla rozmaitych organizacji płacących krocie za tego typu znaleziska. Do tej pory opublikowano łącznie trzy części gier wchodzących w skład wspomnianej serii. Ostatnią pełnoprawną część wydano w 2009 roku. Oczywiście warto wspomnieć o fanowskiej modyfikacji do jedynki, która usprawniała wiele jej aspektów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: S.T.A.L.K.E.R.2 oficjalnie zapowiedziany!

 0