Sąd federalny USA odrzucił wniosek Kasperskiego o zniesienie sankcji

Sąd federalny USA odrzucił wniosek Kasperskiego o zniesienie sankcji

Popularny producent oprogramowania antywirusowego przegrał batalię z amerykańskim sądem o zniesienie sankcji nałożonych przez tamtejszą ekipę rządową. 

Sąd w Waszyngtonie odrzucił pozew wniesiony przez popularnego rosyjskiego producenta oprogramowania antywirusowego. Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem oskarżyła administrację Donalda Trumpa o naniesienie zakazu sprzedaży ich oprogramowania rządowym organizacjom. Ustawa federalna uchwalona w minionym roku oraz wiążąca dyrektywa operacyjna BOD opublikowane przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego nakazały agencjom rządowym usunąć rozwiązania Kaspersky ze swoich działów, powołując się na zagrożenie bezpieczeństwa kraju. Kasperky stwierdził wówczas, że administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych chciała być odbierana jako reagująca na doniesienia o ingerencję Rosji w wybory prezydencie z 2016 roku. 

Amerykański sąd odrzucił wniosek Kasperskiego o zniesienie zakazu na dostarczanie oprogramowania tamtejszej administracji rządowej

Dodano przy okazji, że korporacja została niesłusznie oskarżona i była bezprawnie atakowana przez amerykański rząd. Niestety dla Kasperskiego, sędzia w blisko 55-stronnicowym dokumencie oddalił wszelkie argumenty powoda, utrzymując wystosowaną dyrektywę jak i przepisy zakazujące administracji korzystania z programu Rosjan. Orzeczenie jasno wskazuje, że tamtejsza władza musi podjąć odpowiednie kroki, by zabezpieczyć kraj przeciwko wszelkim zagrożeniom, nawet jeśli decyzje te niosą negatywne skutki dla firm zewnętrznych. Dodatkowo sędzia wyjaśnił, że komputery w tym zainstalowane systemy posiadane przez administrację USA stanowią niezwykle istotny aspekt strategiczny dla tego narodu. Zagrożenie płynące z różnych stron stale ewoluuje, stąd potrzeba dość mocnego reagowania. Warto zaznaczyć, iż według rozmaitych źródeł izraelska społeczność miała informować władze Ameryki o fakcie wykorzystywania przez Rosjan oprogramowania Kasperskiego do wyszukiwania tajnych plików w tajnych systemach. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sąd federalny USA odrzucił wniosek Kasperskiego o zniesienie sankcji

 0