Sami sobie zrobimy questa. Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma oficjalny edytor modów.

Sami sobie zrobimy questa. Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma oficjalny edytor modów.

A gdyby tak samemu zaprojektować sobie questa albo edytować już istniejący? Taką możliwość otrzymają gracze Wiedźmina 3: Dziki Gon. Twórcy zapowiedzieli bowiem, że do gry trafi oficjalny edytor modów, nad którym trwają już prace. O jego możliwościach w praktyce przekonamy się już w przyszłym roku.

Edytor modów zawita do Wiedźmina 3

W przypadku Wiedźmina 3: Dziki Gon można już użyć określenia stary, ale jary. Gra debiutowała bowiem ponad 8 lat temu (tak, ja też nie dowierzam, że minęło aż tyle czasu). Mimo to, trzecia odsłona przygód Geralta z Rivii od CD Projekt Red wciąż ma swoich wiernych fanów i środowisko moderów. No właśnie - mody. To dzięki nim starsze gry mogą wciąż czymś nas zaskawiać i wciągać na kolejne godziny. Chyba nie trzeba tutaj po raz kolejny przytaczać przykładu Skyrima. O tym fakcie widocznie doskonale wiedzą stojący za trzecim Wiedźminem twórcy, ponieważ właśnie dostaliśmy zapowiedź ciekawego narzędzia, jakie ma trafić do gry.

Jak możemy przeczytać, narzędzie pozwoli nam samodzielnie tworzyć doświadczenia w grze. Dzięki niemu będzie możliwość tworzenia zupełnie nowych rzeczy lub edycji tych już istniejących.

Wiedźmin 3

Na oficjalnym profilu X (wcześniej Twitter) gier z serii Wiedźmin pojawił się nowy wpis, który jest ogłoszeniem trwających prac nad oficjalnym edytorem modów dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jak możemy przeczytać, narzędzie pozwoli nam samodzielnie tworzyć doświadczenia w grze. Dzięki niemu będzie możliwość tworzenia zupełnie nowych rzeczy lub edycji tych już istniejących. Jako przykład podana została modyfikacja dostępnych w grze zadań oraz jej zawartości. Możemy zatem domyślać się, że będzie również możliwość kreowania zupełnie nowych postaci, z którymi związane będą misje. W zasadzie takie narzędzie daje całą masę możliwości. Ponadto w pewnym sensie ujednolici tworzenie modyfikacji, którymi zapewne będzie można dzielić się z innymi graczami (szkoda gdyby takiej funkcji zabrakło).

Kiedy premiera?

Według informacji zawartych w tweecie, wypuszczenie edytora modów planowane jest na 2024 rok. Co najważniejsze, będzie on dostępny za darmo. Niestety zabrakło konkretnej daty premiery czy nawet przybliżonego okresu. Modyfikator może zatem pojawić się równie dobrze na początku, co na końcu roku. Z wpisu wynika jednak, że twórcy nie zamierzają milczeć aż do premiery, obiecując, że będą mieli więcej do przekazania w następnym roku.

Jak można było się domyślać, dostępność edytora modów będzie ograniczona. Skorzystają z niego wyłącznie posiadacze komputerów PC. Trzeba przyznać, że ta nowość zapowiada się naprawdę interesująco i obiecująco. To także znak, że twórcy nie zapomnieli o swojej naprawdę udanej produkcji, jaką jest Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sami sobie zrobimy questa. Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma oficjalny edytor modów.

 0