Samsung chce aktualizować oprogramowanie Galaxy S24 przez wiele lat

Samsung chce aktualizować oprogramowanie Galaxy S24 przez wiele lat

Ze wsparciem smartfonów z Androidem bywa różnie. Lepiej pod tym względem zdaje radzić sobie Apple, które dostarcza nowe wydania iOS również na starszych urządzeniach. Samsung chce jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i zapewnić wieloletnie wsparcie dla flagowej serii smartfonów.

Seria Galaxy S24 zostanie zaprezentowana już wkrótce. Ma ona rzucić wyzwanie m.in. iPhone 15, a więc oczekuje się, że zaoferuje sporo interesujących rzeczy. Jedną z nich ma być wieloletnie wsparcie Androida na tej generacji smartfonów. Z przecieku pochodzącego od użytkownika @chunvn8888 wynika, iż Samsung podczas prezentacji telefonów ogłosi 7-letnie wsparcie oprogramowania dla Galaxy S24. To zauważalna zmiana w polityce firmy, bowiem na tak długi okres wsparcia software w przypadku Androida mogły liczyć smartfony Pixel.

Samsung ma dostarczać aktualizacje oprogramowania Galaxy S24 przez okres 7 lat.

Co ciekawe w sieci nie zabrakło informacji jakoby Samsung zamierzał zagwarantować flagowcom aż 7-lat udostępniania kolejnych wydań Androida, aczkolwiek szybko powrócono do polityki obejmującej 4-letnie wsparcie w tym zakresie ustalone przy okazji premiery Galaxy S22.

Najnowsze smartfony południowokoreańskiego giganta podobno będą bazować na sztucznej inteligencji. Mowa o technologii Galaxy AI dostępnej na „obsługiwanych urządzeniach Galaxy”, co oznacza, że może zostać rozszerzona na inne flagowce. Potwierdzono natomiast, że pozostanie bezpłatna do 2025 r.

Nie należy więc wykluczyć, że w przyszłości technologia Galaxy AI dostarczana wraz ze smartfonami będzie wymagać opłaty abonamentowej.

Zapowiedź serii Galaxy S24 nastąpi 17 stycznia 2024 roku o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung chce aktualizować oprogramowanie Galaxy S24 przez wiele lat

 0