Samsung domaga się odszkodowania od Apple za kiepską sprzedaż iPhone`ów

Samsung domaga się odszkodowania od Apple za kiepską sprzedaż iPhone`ów

Początkowo może wydawać się, że sytuacja jest absurdalna. W końcu co Samsunga mogą obchodzić iPhone'y i ich mała sprzedaż? Normalnie dla konkurenta byłby to powód do zadowolenia. Należy jednak pamiętać, że Samsung jest wykonawcą ekranów OLED dla iPhone'ów X, co stanowi ogromne zyski dla koreańskiego giganta. Niestety iPhone'y nie radzą sobie zbyt dobrze na rynku, co zmusiło Apple do anulacji zamówień na podzespoły, co mocno dotknęło ich dostawców, włączając w to Samsunga. W "lepszych" czasach dla iPhone'ów, Apple podpisało umowę z Samsung Display na zabezpieczenie pewnego poziomu dostaw paneli OLED, a teraz gigant z Cupertino zrywa postanowienia, w związku z czym Koreańczycy szukają rekompensaty.

Samsung domaga się rekompensaty za anulowanie zamówień w związku ze słabą sprzedażą iPhone'ów.

Samsungowi zajęło dwa lata i wymagało mnóstwo inwestycji, by przygotować fabrykę A3 do produkcji około 105000 paneli miesięcznie, z czego większość miała być na potrzeby Apple. Teraz produkcja została mocno ograniczona ze względu na niskie zapotrzebowanie na iPhone'y, Apple nie potrzebuje więc wyświetlaczy, pozostawiając Samsunga z niewykorzystanymi zasobami. Fabryka Samsunga pracuje obecnie wykorzystując zaledwie 50 procent swoich możliwości. Apple rzekomo ma zrekompensować Samsungowi sytuację i może to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to zapłata odszkodowania, które pokryje straty, choć jak mówią niektóre raporty, już to zostało dokonane. Apple rzekomo zapłaciło Samsungowi miliony dolarów za wycofanie zamówień.

Druga z możliwości, którą podobno obie firmy biorą pod uwagę, to wykorzystanie placówki do produkcji paneli OLED na potrzeby przyszłych iPad'ów i Mac'ów. Ma to sens, zwłaszcza w kontekście wcześniejszych doniesień, że obie firmy rozmawiały o zamówieniach na ekrany dla MacBook'ów Pro. Poza tym, wcześniej mówiono, że Samsung wysłał do Apple próbki wyświetlaczy przeznaczonych do składanego iPhone'a 2020. Apple może również planować wypuszczenie 16-calowego MacBook'a Pro z wyświetlaczem OLED i zrezygnować z LCD w iPad'ach Pro, jednakże przejście całkowicie na OLED raczej nie nastąpi wcześniej niż w 2021 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung domaga się odszkodowania od Apple za kiepską sprzedaż iPhone`ów

 0