Samsung dostawcą usług płatności internetowych

Samsung dostawcą usług płatności internetowych

Samsung właśnie ogłosił nawiązanie współpracy z Mastercard, dzięki której na początku przyszłego roku, przy użyciu Masterpass, usługa Samsung Pay umożliwi zakupy bez wychodzenia w domu w 33 krajach na świecie w setkach tysięcy sklepów internetowych.

W poniedziałek Mastercard także zawiązał podobne umowy z Google i Microsoftem dla ich aplikacji Wallet

Do tej pory zakupy online były możliwe wyłącznie w kraju, z którego Samsung pochodzi - Korei Południowej. Statystyki wykazały, że za pomocą Samsung Pass dokonano 25% transakcji internetowych (opiewających na łączną kwotę 2 tryliony koreańskich wonów)

Samsung Pay z początkiem roku 2017 pozwoli na płatności ze smartfonów, tabletów, komputerów osobistych, a także szybkie zakupy z automatycznym uzupełnianiem danych klienta zapisanymi w wirtualnych portfelach Samsung Pay. Ponadto, dzięki usłudze Samsung Pay będzie można także dokonywać mikrotransakcji w zainstalowanych przez nas aplikacjach.

Wsparcie dla tych ostatnich, a także możliwość korzystania ze zniżek zostanie wprowadzone wcześniej niż możliwość dokonywania płatności online - w listopadzie (na razie w USA).

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung dostawcą usług płatności internetowych

 0