Samsung Galaxy 10 z nowym czytnikiem linii papilarnych i kamerą 3D?

Samsung Galaxy 10 z nowym czytnikiem linii papilarnych i kamerą 3D?

Samsung dopiero co zaprezentował swój flagowy model S9, a w sieci już pojawiają się coraz poważniejsze przecieki dotyczące jego pełnoprawnego następcy.

Dziesiąta seria flagowca nazywana jest po prostu Galaxy X, co według wielu spekulacji oznacza rewolucję dla marki. Jak wskazują najnowsze doniesienia, ekran następcy S9 ma posiadać jeszcze cieńsze ramki niż te znane z konkurencyjnych urządzeń Apple. Jednocześnie Samsung musi znaleźć miejsce na umieszczenie wszystkich podstawowych i znacznie lepszych komponentów, w tym rozwiązania à la Face ID obecnego w iPhone X. Następna innowacja, która może pojawić się w smartfonie, to wbudowany czytnik linii papilarnych dostarczony przez zewnętrzną firmę Synaptics lub Aegis - dokładniej mówiąc chodzi o zmierzch fizycznego czytnika na rzecz elementu zlokalizowanego pod wyświetlaczem. Co ciekawe, rozmaite źródła podają też możliwość dodania pełnoprawnej kamerki 3D.

Galaxy X ma być prawdziwą rewolucją dla serii flagowców Samsunga, znacznie wykraczającą poza rozwiązania proponowane w S9

Przy okazji nie potwierdzono, czy owa nowinka zajmie powierzchnię połowy ekranu, jak w przypadku Vivo APEX. Jak wspomnialiśmy z przewijających się informacji wynika, iż popularny producent po stagnacji, jaką zaoferowało S9, planuje przeprowadzić poważną rewolucję. Niestety nie wiemy, w jakim stopniu będzie ona zaawansowana i czy nie ograniczy się do implementacji kilku drobnych udogodnień. Galaxy X rzekomo otrzyma poprawiony ekran OLED, zaś jego rozdzielczość pozostanie niezmieniona. Telefon napędzi układ Snapdragon 855, który notabene może być pierwszym SoC tworzonym w technologii 7 nm. Choć teoretycznie mocnym faworytem pozostaje także procesor Exynos 9810, to nie wyklucza się sięgnięcia po jeszcze inną opcję. Jeśli idzie o pamięć, to producent pracuje nad wprowadzeniem rozwiązań w postaci LPDDR5 do właśnie telefonów i komputerów przenośnych. Na papierze wszystko to prezentuje się ciekawie, a jak wyjdzie w praktyce, dopiero się przekonamy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy 10 z nowym czytnikiem linii papilarnych i kamerą 3D?

 0