Samsung Galaxy A6 i Galaxy A6+ oficjalnie zapowiedziane

Samsung Galaxy A6 i Galaxy A6+ oficjalnie zapowiedziane

Rodzina popularnej serii Galaxy właśnie powiększyła się o dwa kolejne, tym razem tańsze warianty smartfonów. Ich oficjalna dystrybucja w Polsce powinna rozpocząć się w połowie maja.

Po lawinie plotek oraz spekulacji Samsung zdecydował się oficjalnie ujawnić Galaxy A6 oraz Galaxy A6+. Jest to oczywiście propozycja dedykowana mniej zamożnym klientom. Wewnątrz telefonu znajdziemy ośmiordzeniowy procesor (prawdopodobnie Exynos 7870) o taktowaniu 1,6 GHz, 3 GB lub 4GB RAM (zależne od wersji) oraz 32 GB bądź 64 GB pamięci na dodatkowe dane. Podstawowego Galaxy A6 wyposażono w 5,6-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1480 x 720 z kolei bogatsze wydanie posiada równe 6 cali i 1080 x 2220 pikseli. Z tyłu znajduje się aparat 16MP z lampą LED. Pojemność baterii wynosi 3000 mAh. Ponadto telefon zachowuje gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Całość napędzi Andorid 8.0 z dedykowaną nakładką Samsunga.

Samsung oficjalnie zapowiedział budżetowe modele Galaxy A6 i Galaxy A6+, które trafią do polskiej sprzedaży już w połowie bieżącego miesiąca

Telefon pojawił się w kilku różnych wariantach kolorystycznych: m.in. niebieskim, czarnym oraz złotym. Urządzenia powinny już być dostępne w niektórych regionach Chin oraz Afryki zaś później trafią do pozostałych części świata. My tymczasem wiemy, że polski oddział Samsunga rozpocznie oficjalną dystrybucję w naszym kraju już w połowie maja. Niestety ceny poszczególnych modeli pozostają na ten moment nieznane, ale liczymy, że firma poda je do wiadomości jak najszybciej. Europejskie ceny wynoszą natomiast 309 euro (Galaxy A6) i 369 euro (Galaxy A6+). Należy przyznać, że jest to całkiem interesująca propozycja od Samsunga, która bez problemu przyciągnie sporą grupę klientów. Ciekawe jak poradzi sobie we wszelkich testach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy A6 i Galaxy A6+ oficjalnie zapowiedziane

 0