Samsung Galaxy A80 z wysuwanym obrotowym aparatem. Nowy mistrz selfie?

Samsung Galaxy A80 z wysuwanym obrotowym aparatem. Nowy mistrz selfie?

Dziś już pisaliśmy o jednym smartfonie, który wykorzystuje praktycznie bezramkowy design bez notcha, za sprawą wysuwanego modułu przedniej kamerki (patrz Oppo Reno), a Samsung zdecydował się na podobne rozwiązanie, ale z pewnym niezwykle oryginalnym twistem. Mowa tu o zapowiedzianym właśnie oficjalnie smartfonie Galaxy A80, który powstał w oparciu o nową filozofię designu koreańskiego producenta dla serii A (ta zastąpić ma linię J, która zostaje uśmiercona), nazwaną „Era of Live”. W tym przypadku zdecydowano się np. na niecodzienny wysuwany moduł aparatu z obrotowym mechanizmem, dzięki któremu tylny zestaw aparatów posłużyć nam może także do robienia selfie i tym samym gwarantuje praktycznie najwyższą jakość autoportretów i wideorozmów, jaką znajdziemy w telefonach dostępnych na rynku.

Samsung w Galaxy A80 zdecydował się na niecodzienny wysuwany moduł aparatu z obrotowym mechanizmem, dzięki któremu tylny zestaw aparatów posłużyć nam może także do robienia selfie.

Galaxy A80 otrzymał bowiem potrójny aparat składający się z 48 MP sensora z obiektywem f/2.0 oraz trybem Super Steady dla wideo. Ten wspomagany jest przez 8 MP jednostkę szerokokątną (pole widzenia 123°), która przyda się przy grupowych selfie, bez konieczności posiłkowania się selfie stickiem, a całości dopełnia sensor 3D ToF, który pozwala na wykorzystanie funkcji Live Focus nie tylko w zdjęciach, ale i filmach (symuluje głębię ostrości, którą kontrolować możemy pojedynczym stuknięciem w ekran). Wykorzystanie wysuwanego modułu z rotacyjnym mechanizmem, pozwalającym obrócić aparaty na front urządzenia, sprawia, że Samsung nie musiał stosować wcięcia lub otworu w ekranie, jak w wielu innych swoich modelach. Tym samym A80 otrzymał niemal bezramkową konstrukcję z dużym 6,7-calowym panelem Super AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080 piksel. W ekranie zintegrowano ponadto czytnik linii papilarnych.

Samsung Galaxy A80 z wysuwanym obrotowym aparatem. Nowy mistrz selfie?

Sam telefon wykonano z zakrzywionego szkła na przednim i tylnym panelu, pomiędzy którym umieszczono metalową ramkę. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 730, który wspomagany jest przez aż 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB na dane (niestety bez opcji rozszerzenia za pomocą karty microSD). Za czas pracy odpowiada w tym przypadku bateria o pojemności 3700 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 25 W (Super Fast Charging). Warto też wspomnieć, że smartfon od początku działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9 Pie z nakładką One UI. Galaxy A80 dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: Phantom Black, Angel Gold i Ghost White (dwie ostatnie reagują na refleksy świetle, wpadając odpowiednio w różowy i niebieski odcień). Telefon trafi do sprzedaży 29 maja w cenie 649 EUR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy A80 z wysuwanym obrotowym aparatem. Nowy mistrz selfie?

 0