Samsung Galaxy A8s z ekranem z Infinity-O dostrzeżony w bazie FCC

Samsung Galaxy A8s z ekranem z Infinity-O dostrzeżony w bazie FCC

Premiera Samsunga Galaxy A8s w Chinach odbędzie się w styczniu przyszłego roku, ale dzięki wyciekowi mającemu miejsce niedawno, o specyfikacji technicznej wiemy już prawie wszystko, a teraz dodanie smartfona na listę komisji FCC mówi nam nieco więcej o kilku innych detalach. Z dostępnych na stronie szczegółów wynika, że otrzymamy urządzenie wyposażone w wyświetlacz o proporcjach 19,5:9. Na opublikowanym przez FCC zrzucie ekranu zauważamy brak widocznej w lewym górnym rogu jakiejkolwiek ikonki, którą przesunięto na prawą stronę. Jest to potwierdzenie faktu, że w tym miejscu wyświetlacza Samsung umieści dziurkę dla przedniego aparatu do selfie. Przy okazji warto podkreślić, iż smartfon ma być pierwszym urządzeniem Samsunga z ekranem Infinity-O.

Samsung Galaxy A8s, którego dostrzeżono w bazie FCC otrzyma wyświetlacz Infinity-O.

Samsung Galaxy A8s z ekranem z Infinity-O dostrzeżony w bazie FCC

Jeśli chodzi o specyfikację, to ostatnie doniesienia wskazują, że smartfon posiada 6,39-calowy wyświetlacz TFT LCD, a także jest pierwszym telefonem ze stajni Samsunga napędzanym przez procesor Qualcomm Snapdragon 710. W przypadku dostępnej pamięci RAM źródła wskazują 6 GB pojemność oraz 128 GB dodatkowej przestrzeni na dane. Z tylnej części obudowy producent umieści potrójny zestaw aparatów, natomiast z przodu powinien znaleźć się 24 Mpix obiektyw. Całość zasili akumulator o pojemności 3400 mAh. Warto podkreślić, że Samsung Galaxy A8s prawdopodobnie pojawi się wyłącznie na rynku chińskim, aczkolwiek nie można z całą pewnością wykluczyć, że popularny producent wprowadzi go do sprzedaży na pozostałych kontynentach, w tym w Europie. 

Ciekawą alternatywą jest przetestowany niedawno w benchmarkach model Galaxy M20, również posiadający proporcje wyświetlacza 19,5:9. AnTuTu, w którym znalazł się smartfon, podało, że w środku smartfona znajdziemy procesor Exynos 7885 (CPU wykonany w 14-nm procesie FinFET posiada dwa rdzenie ARM Cortex-A73 2,2 GHz i sześć ARM Cortex-A53 1,6 GHz) z GPU Mali-G71 MP2. Chociaż termin premiery pozostaje nie znany, to powinna nastąpić ona już wkrótce. Nie mamy całkowitej pewności, czy i wspomniane urządzenie trafi do Europy, ale literka F w oznaczeniu kodowym dobitnie to sugeruje. Wydaje się, że zarówno Galaxy A8s, jak i Gaaxy M20, będą dedykowane klientom z mniej zasobnym portfelem, potwierdzając chęć skupienia się Samsunga nie tylko na drogich flagowcach. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy A8s z ekranem z Infinity-O dostrzeżony w bazie FCC

 0