Samsung Galaxy A90 5G - średniak z 5G i niezłą specyfikacją

Samsung Galaxy A90 5G - średniak z 5G i niezłą specyfikacją

Samsung zaprezentował Galaxy A90 5G - smartfon klasy średniej, ale ze specyfikacją z wyższej półki. Jeśli urządzenie będzie sensownie wycenione, to ma duże szanse stać się przebojem, pośród pierwszych użytkowników sieci 5G. Koreański producent posiada już kilka smartfonów wspierających 5G - mamy tu Galaxy S10 5G, Galaxy Note 10 5G oraz oczywiście Galaxy Fold 5G, które zaliczało już kilka opóźnień, gdyż firma boryka się z niską trwałością urządzenia. Wszystkie z tych urządzeń kosztują jednak co najmniej 1000 dolarów, a odkąd klienci przestają się rzucać na każdą nowość i nie kupują drogich flagowców każdego roku, Samsung postanowił wprowadzić na rynek średniaka, który przyciągnie do siebie zainteresowanych siecią 5G, ale przy okazji nie zrobi dziury w budżecie - i tu na scenę wchodzi Galaxy A90 5G.

Galaxy A90 5G ma szansę na sukces, o ile jego cena będzie odpowiednio wyważona. W przeciwnym razie może zginąć na tle silnej konkurencji.

Koreański gigant wypuścił już na rynek kilka modeli z rodziny Galaxy A, a każdy z nich wyróżniał się jedną cechą flagowców, która dołożona była kosztem pozostałych podzespołów jak procesor czy RAM. Dla przykładu Galaxy A9 posiada poczwórny aparat, a Galaxy A80 wyróżnia się wysuwanym i obracanym potrójnym aparatem, stworzonym dla fanów zdjęć selfie. Z tym wszystkim kontrastuje Galaxy A90, który ma naprawdę solidne podzespoły. W modelu tym zastosowano procesor Snapdragon 855 (bez plusa), a do tego 6 lub 8 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni na dane. Wyświetlacz OLED o przekątnej 6,7 cala oferuje rozdzielczość 1080 x 2400. Ekran pełni również funkcję czytnika linii papilarnych. Potrójny tylni aparat składa się z głównego sensora 48 MP, szerokokątnego 8 MP oraz 5 MP sensora głębi.

W urządzeniu tym Samsung zdecydował się na użycie sporej baterii o pojemności 4500 mAh, która wspiera szybkie ładowanie do 25W. Urządzenie posiada wsparcie dla Samsung Dex, ale większość klientów będzie nastawiona na 5G. Urządzenie dziś ma swoją premierę w Korei Południowej, a wkrótce pojawi się na innych rynkach. Urządzenie musi być dobrze wycenione, żeby odniosło sukces, w przeciwnym razie konkurencja nie podda się łatwo, a mówimy tu o:  Huawei Mate 20 X 5G,  Xiaomi Mi Mix 3 5G, LG V50 ThinQ 5G oraz OnePlus 7 Pro 5G.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy A90 5G - średniak z 5G i niezłą specyfikacją

 0