Samsung Galaxy A90 z rozsuwaną konstrukcją i obrotowym aparatem

Samsung Galaxy A90 z rozsuwaną konstrukcją i obrotowym aparatem

Samsung często wykorzystuje smartfony Galaxy A do testowania swoich najnowszych innowacji w zakresie designu czy aparatów i dla przykładu, to właśnie w tej rodzinie urządzeń koreański gigant po raz pierwszy zastosował poczwórny aparat tylny, wyświetlacz z otworem na przednią kamerkę czy ekran z wcięciem. Wygląda na to, że po raz kolejny zamierza oddelegować telefon z serii Galaxy A do sprawdzenia swojego najnowszego pomysłu i trzeba przyznać, że ten zapowiada się naprawdę odważnie i ciekawie. Z trójwymiarowych renderów, które opublikowano w sieci, wynika bowiem, że Galaxy A90 posiadać będzie nie tylko rozsuwaną konstrukcję, a konkretniej wysuwaną górną cześć tylnego panelu z modułem aparatu, ale i rotacyjny mechanizm, dzięki któremu podwójna tylna kamerka wykonać ma również selfie.     

Galaxy A90 posiadać ma nie tylko rozsuwaną konstrukcję, ale i obrotowy mechanizm, dzięki któremu podwójna tylna kamerka wykonać ma również selfie.     

Warto podkreślić, że nie są to oficjalne rendery, ale @IceUniverse, który jak mało kto jest zawsze poinformowany w temacie nadchodzących modeli Samsunga, nazwał je „niemal całkowicie poprawnymi”. Przed tygodniem zaś inny znany i poważany bloger, specjalizujący się w przeciekach z branży mobilnej, @OnLeaks, wyznał, że Galaxy A90 posiadać będzie design typu slider z obrotowym aparatem. Tego typu rozwiązanie posiada dużą przewagę nad dotychczas stosowanymi, ponieważ pozwala nam zrobić selfie tylnym aparatem, który gwarantuje lepszą jakość zdjęć od typowej przedniej kamerki, ale bez korzystania z dodatkowego ekranu na pleckach, jak to było choćby w ZTE Nubia X. Dodatkowo Samsung nie musiał stosować tu notcha oni otworu na przednią kamerkę i mógł zastosować niemal bezramkowy wyświetlacz Infinity Screen, a pomimo tego udało mu się wcisnąć tradycyjny głośnik na górnej krawędzi.  

Jeśli zaś chodzi o minusy tego typu designu, to oczywiście dodatkowe ruchome elementy zwiększają ryzyko potencjalnej usterki, choć jak na razie nie docierają do nas słuchy, by sam rozsuwany mechanizm stanowił jakiś problem w innych smartfonach, które korzystają z tego pomysłu. Poza  tym Galaxy A90 raczej nie będzie posiadać opcji odblokowywania telefonu twarzą (a jeśli ta się pojawi, to będzie bardzo wolna), ale za to oferować ma czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran. Poza tym rendery nie zdradzają, czy będziemy mogli zamknąć slidera z kamerką obróconą do przodu, co nie tylko pozwoliłoby chronić obiektywy, ale byłoby też świetnym rozwiązaniem dla osób, które martwią się o swoją prywatność. To wszystko jednak tylko niepotwierdzone informacje, ale nie musimy długo czekać na ujawnienie Galaxy A90, ponieważ to nastąpić ma już 10 kwietnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy A90 z rozsuwaną konstrukcją i obrotowym aparatem

 0