Samsung Galaxy A9 Star Pro otrzyma aż 4 aparaty z tyłu

Samsung Galaxy A9 Star Pro otrzyma aż 4 aparaty z tyłu

Samsung dość agresywnie stara się podkreślać swoje miejsce wśród producentów smartfonów, próbując wielu sposobów na poprawę zdjęć wykonywanych aparatami tych urządzeń, zaczynając od ich technologii zmiennej apertury. Pomimo jednak, że Samsung jako pierwszy prowadził taką nowość do świata smartfonów, to Huawei skupił na sobie całą uwagę dzięki trzem aparatom w P20 Pro. Ich najnowszy flagowiec Mate 20 ma być jeszcze lepszy i oferować ciekawy, potrójny aparat umieszczony w ramce o kształcie kwadratu, rzucając wyzwanie Samsungowi wyzwanie i przenosząc rywalizację na kolejny poziom. Koreańczycy podnieśli rękawicę i przedstawiają poczwórny aparat, który oficjalnie światło dzienne ujrzy podczas premiery 11 października. Teraz jednak możemy podejrzeć jak to będziesz wyglądać, dzięki konceptom, które przekazane zostały do mediów. 

Huawei proponuje 3 aparaty, Samsung daje ich 4, Nokia zapowiada 5... Kto następny? Kto da więcej?

Zdjecia koncepcyjne pokazuję pierwszy smartfon Samsunga z czterema aparatami, ułożonymi wertykalnie jeden pod drugim. Rzekomo to właśnie ten model ma nosić nazwę Galaxy A9 Star Pro. Poprzednie doniesienia wskazują również na kilka kolorów gradientów, a teraz nowe zdjęcia dodają różowy i niebieski wariant urządzenia. Póki co zagadką pozostaje, czy Samsung zdecyduje się na wprowadzenie urządzenia na światowe rynki, czy też pozostanie on wewnętrznym, południowokoreańskim modelem. Galaxy A9 Star Pro to najwyższa klasa średnia, która mogłaby zagrozić sprzedaży dużo droższej serii Galaxy S i stąd domniemania o możliwości ograniczenia dostępności tego modelu na Zachodzie. Dotychczas mówiło się również, że Galaxy A9 Star Pro może wprowadzić czytnik linii papilarnych umieszczony bezpośrednio pod ekranem.

Z renderów można wywnioskować jednak, że czytnika odcisków palców nie uświadczymy jeszcze w tej konfiguracji, z drugiej strony Samsung utrzymuje, że sprawdzanych było kilka testowych sztuk z tak umieszczonym czytnikiem. Nowy model plasuje się gdzieś pomiędzy średnią półką cenową, a najdroższymi flagowcami, idealnie wpasowując się w przepaść pomiędzy nimi. Galaxy A9 Star Pro będzie pierwszym z wielu smartfonów o takiej konfiguracji aparatów, bo niemal pewne jest, że wkrótce pojawią się kolejne. Aparaty w smartfonach stają się coraz bardziej złożone i przyszłości zapewne będziemy widzieli zestawy złożone z coraz większej ilości sensorów z tyłu. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy A9 Star Pro otrzyma aż 4 aparaty z tyłu

 0