Samsung Galaxy AR. Nadchodzi odpowiedź na Apple Vision Pro

Samsung Galaxy AR. Nadchodzi odpowiedź na Apple Vision Pro

Apple będzie mogło kontrolować samodzielnie rynek wysokiej klasy gogli AR w 2024 r., kiedy wprowadzi do sprzedaży headset Vision Pro, ale nowe plotki sugerują, że Samsung już szykuje odpowiedź w postaci nowego projektu Galaxy AR, nie chcąc pozostać w tyle za swoim odwiecznym rywalem. 

Oczekuje się, że nienazwany headset AR od Samsunga trafi na sklepowe półki najwcześniej w grudniu 2024 r. i to przy dobrym wiatrach, ale w bardzo małym nakładzie w porównaniu nawet z goglami Vision Pro firmy Apple, które w przyszłym roku także mają być limitowane. Nazwa kodowa nowego sprzętu AR od koreańskiego giganta to „Infinite(muhan)”, ale najprawdopodobniej pojawi się on w sprzedaży w ramach marki Galaxy.

Nazwa kodowa nowego sprzętu AR od koreańskiego giganta to „Infinite(muhan)”, ale najprawdopodobniej pojawi się on w sprzedaży w ramach marki Galaxy.

Tańsza wersja gogli Apple Vision Pro wciąż będzie bardzo droga

Apple Vision Pro

Według doniesień Samsung testuje prototypy headsetów rozszerzonej rzeczywistości AR z własnym procesorem Exynos 2200. Mimo to pierwszy projekt był całkowicie generyczny i wypadał słabo w stosunku do zestawu słuchawkowego Apple Vision Pro. Ta wersja już nie istnieje, a nowszy wariant jest w fazie testowania.

Powinniśmy się spodziewać, że chipset XR drugiej generacji od Qualcomm będzie napędzał nowe gogle AR Samsunga, oferując wydajność podobną do chipsetu Apple M2 w headsetcie Vision Pro. Jak wspominaliśmy, Samsung nie będzie miał wielu egzemplarzy na start, a plotki głoszą, że na potrzeby pierwszej partii gogli Galaxy AR wyprodukowane zostanie zaledwie 30 000 egzemplarzy.

Oczekuje się, że gogle AR Samsunga wejdą do masowej produkcji w grudniu 2024 r., a przy tak małym nakładzie zapewne będą miały bardzo wysoką cenę i będą bardzo trudno dostępne. Apple będzie mieć znacznie więcej headsetów Vision Pro w 2024 r., bo szacuje się, że w przyszłym roku dostarczy co najmniej 600 000 sztuk. Wygląda na to, że szykuje się wielka bitwa na gogle AR, ale prawdziwe starcie nastąpi dopiero w latach 2025–2026.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy AR. Nadchodzi odpowiedź na Apple Vision Pro

 0