Samsung Galaxy Fold 2 - specyfikacja i rendery składanego smartfona

Samsung Galaxy Fold 2 - specyfikacja i rendery składanego smartfona

Pierwszy Galaxy Fold zdecydowanie nie był pozbawiony wad i nie spełnił wszystkich oczekiwań, co nie zmienia faktu, że był świetnym pokazem możliwości Samsunga i być może przyszłości smartfonów. Co prawda był to bardzo niszowy produkt, skierowany do najbogatszych klientów firmy, którzy szukali telefonu, za pomocą którego będą w stanie się wyróżnić, ale koreański gigant w pocie czoła pracuje nad jego następcą. Docierają do nas nowe przecieki na jego temat, które nie tylko ujawniają specyfikację Galaxy Fold 2, ale i wygląd smartfona. Jeśli wszystko zaś pójdzie zgodnie z planem, druga generacja Fold może zostać zadebiutować latem tego roku, a nieoficjalnie mówi się o sierpniu. Do tego czasu, znając możliwości Samsunga w zakresie utrzymywania swoich produktów w tajemnicy, zapewne wszystko będzie już wiadomo na jego temat, tymczasem sprawdźmy co już wiadomo.   

Docierają do nas nowe przecieki na jego temat, które nie tylko ujawniają specyfikację Galaxy Fold 2, ale i wygląd smartfona.

Samsung Galaxy Fold 2 - specyfikacja i rendery składanego smartfona

Jeśli chodzi o rendery, to źródłem ich wycieku jest Ben Geskin. Te ukazują zarówno front, jak i tylny panel urządzenia. O ile z przodu wygląda ono bardzo podobnie do poprzednika, choć ekran wydaje się być dłuższy, tak z tyłu układ obiektywów aparatu tylnego jest teraz bliższy temu, co znamy z Galaxy S20. Najciekawszym elementem wydaje się być jednak obecność rysika S-Pen, który dotychczas stanowił znak rozpoznawczy serii Galaxy Note. Być może więc seria Galaxy Fold ma się bardziej upodobnić do Galaxy Note, natomiast Galaxy Z Flip stanowić będzie składaną alternatywę dla Galaxy S. Kolejną nowością w Galaxy Fold 2 jest obecność podwójnej kamerki przedniej na każdym z ekranów. Ta na ekranie zewnętrznym umieszczona jest centralnie, natomiast na wewnętrznym w prawym narożniku.    

Samsung Galaxy Fold 2 - specyfikacja i rendery składanego smartfona

Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to Galaxy Fold 2 oferować ma po rozłożeniu ekran o przekątnej 7,59 cala i rozdzielczości 2213 x 1689 pikseli, co daje 372 ppi. Co więcej, częstotliwość odświeżania wyświetlacza wynosić ma 120 Hz, choć zapewne nie przy natywnej rozdzielczości, jak ma to miejsce w przypadku ostatniego flagowca Samsunga. Zewnętrzny ekran mierzyć ma 6,23 cala, a jego rozdzielczość to 2267 x 819 pikseli. W tym przypadku możemy jednak liczyć na jedynie 60 Hz. Podobnie jak w przypadku Galaxy Z Flip, Samsung zastosować ma tu ultracienkie szkło, które chronić będzie główny ekran, zastępując tym samym plastikową warstwę ochronną z poprzedniej generacji. Niestety, z testów Galaxy Z Flip wynika, że szkło jest w tym przypadku praktycznie równie delikatne co plastik i można zarysować je paznokciem. Na chwilę obecną nie wiemy, ile kosztować będzie Galaxy Fold 2, ale można być pewnym, że tanio nie będzie.         

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Fold 2 - specyfikacja i rendery składanego smartfona

 0