Samsung Galaxy Fold 2 zaprezentowany na renderach

Samsung Galaxy Fold 2 zaprezentowany na renderach

Galaxy Fold to pierwszy składany smartfon Samsunga, który prawdę mówiąc nie zdołał zdobyć szturmem rynku, aczkolwiek według różnych danych poziom jego sprzedaży może zadowalać popularnego producenta. Gigant z Południowej Korei nie zamierza spoczywać na laurach i już pracuje nad następcą Galaxy Fold, o którym dotychczas nie wiemy zbyt dużo. Do sieci trafiły jednak nieoficjalne rendery urządzenia do pewnego stopnia obrazujące to, czego powinniśmy spodziewać się po następcy pierwszej wersji telefonu. Jeśli pod względem wizualnym oczekiwaliście rewolucji lub nawet większej ewolucji to poczujecie rozczarowanie, ponieważ tutaj takowej nie przewidziano. Poza pewnymi zmianami będzie to kontynuacja serii, a nie inspirowanie się konkurentami jak to miało miejsce w przypadku Motoroli Razr oraz Galaxy Z Flip. Widać, że Samsung chce znów oprzeć się najwyraźniej sprawdzoną koncepcji czemu z drugiej strony nie ma co się dziwić, jeżeli odnosi to skutek. Nim przejdziemy dalej należy jednocześnie pamiętać, że obrazki pochodzą z serwisu WindowsUnited i opracowano je na podstawie już dostępnych wycieków odnośnie wyglądu sprzętu i w efekcie nie muszą one być realnym odwzorowaniem finalnego wydania Galaxy Fold 2.

Poza pewnymi zmianami Galaxy Fold 2 nie będzie różnić się znacząco od swojego poprzednika.

Samsung Galaxy Fold 2 zaprezentowany na renderach

Przede wszystkim w momencie rozłożenia telefonu front wypełnia wyświetlacz i w górnej jego części nie brakuje notche'a w kształcie łezki co nie powinno budzić większej kontrowersji ze względu na popularność tego rozwiązania, choć zapewne wraz nie wszystkim przypadnie ono do gustu. Podobnie sytuacja wygląda z tylnym zestawem aparatów, które mają być umieszczone w modnej wysepce. Przyglądając się obrazkom zauważymy, że producent może zastosować 5 obiektywów + dwa zlokalizowane w ekranach. Oczywiście dużo zależy od jakości tych kamer, ale fani fotografii powinni być usatysfakcjonowani. Rendery pokazują, że nie zabraknie również rysika Pen, lecz tego rodzaju pomysł zważywszy wytrzymałość składanego wyświetlacza jest najmniej niewłaściwy. Po kilku dniach lub tygodniach korzystania z piórka ekran Galaxy Fold 2 wyglądałby jak krajobraz po bitwie. Istnieje jednak opcja, że Samsung dużo bardziej niż w przypadku Galaxy Fold przyłoży się do wytrzymałości wyświetlacza. Z innych ciekawostek warto odnotować, że powinno być bardziej kolorowo niż u obecnej serii. Niewiadomą pozostaje specyfikacja techniczna.

Samsung Galaxy Fold 2 zaprezentowany na renderach

Samsung Galaxy Fold 2 zaprezentowany na renderach

Z udostępnionych w internecie informacji przypuszczamy, że Galaxy Fold 2 otrzyma procesor Qualcomm Snapdragon 865 i jest to topowy układ w ofercie amerykańskiego producenta jednak do momentu premiery smartfona wszystko może się w tej kwestii zmienić. Istnieje bowiem szansa prezentacji ulepszonej wersji w postaci Snapdragona 865+. Kiedy dwójka trafi do sklepów? To w obliczu pandemii koronawirusa temat rzeka, ponieważ COVID-19 pokrzyżował już plany wielu firmom m.in. tym organizującym branżowe wydarzenia pokroju targów E3. Galaxy Fold 2 miałby zadebiutować latem razem z nowym Galaxy Note, a więc najpewniej w sierpniu, choć jak wiemy na pierwszy model Samsung kazał czekać nam całkiem sporo po przełożeniu pierwotnej daty w związku z wadami technicznymi urządzenia. Oby tym razem wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Fold 2 zaprezentowany na renderach

 0