Samsung Galaxy Fold sprawdzony w testach wytrzymałości

Samsung Galaxy Fold sprawdzony w testach wytrzymałości

Samsung Galaxy Fold pierwotnie miał pojawić się już jakiś czas temu, ale niestety wady konstrukcyjne w tym kiepska wytrzymałość składanych elementów spowodowała, że południowokoreańskie przedsiębiorstwo kilkukrotnie zmieniało termin premiery smartfona na bliżej nieokreślony czas. Na szczęście teraz klienci mogą wreszcie zamówić swój wymarzony telefon. W związku z tym trafił on w ręce różnych grup testerskich m.in. autora dostępnego na YouTube kanału JerryRigEverything, który postanowił sprawdzić wytrzymałość najnowszego produktu Samsunga. Wyniki jednoznacznie wskazują, że urządzenie jest dość czułe co potwierdza fakt, iż udało się porysować wyświetlacz paznokciem. Niepocieszone mogą być więc tutaj kobiety posiadające długie paznokcie — one muszą na Galaxy Fold szczególnie uważać.

Testy potwierdzają, że Galaxy Fold nie jest szczególnie wytrzymałym urządzeniem.

Przytoczony ekran główny rysuje się przy 3 stopniu w skali Mohsa, zaś permanentne ślady mogą zostać pozostawione podczas zwykłego korzystania ze sprzętu. Wyzwaniem dla smartfona jest również piasek, ponieważ ten bez trudu dostał się do złożonego Galaxy Fold. Natomiast testy wykazały, że tym razem sam element odpowiadający za otwieranie się smartfona wyróżnia się większą trwałością, dzięki czemu nie doszło do uszkodzenia urządzenia i fajnie, że Samsung odrobił lekcję z wcześniejszych problemów. Dobrze, a z jakich materiałów wykonano smartfon? Okazuje się, iż jest to głównie aluminium, plastik oraz szkło.

Sprawę z przeciętnej wytrzymałości Galaxy Fold zdaje sobie też Samsung. Firma w udostępnionym na YouTube klipie podzieliła się kilkoma cennymi radami przydatnymi podczas korzystania z telefonu. Przede wszystkim nie powinniśmy narażać produktu na zbyt mocny nacisk, bo kto wie możliwie, że wyświetlacz ulegnie odkształceniu. Ponadto nie należy zbliżać Galaxy Fold do metalowych przedmiotów, gdyż mechanizm odpowiadający za zamykanie klapek funkcjonuje dzięki magnesom, co według producenta może mieć negatywny wpływ. Na koniec, jeżeli planowaliście nałożenie folii ochronnej na ekran to Samsung nie zaleca tego kroku, gdyż sprzęt został już w takowe rozwiązanie wyposażony.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Fold sprawdzony w testach wytrzymałości

 0