Samsung Galaxy Note 10 - data prezentacji, zdjęcia i dwie wersje smartfona

Samsung Galaxy Note 10 - data prezentacji, zdjęcia i dwie wersje smartfona

Plotki okazały się prawdziwe, ponieważ Samsung potwierdził właśnie, że kolejna konferencja Unpacked odbędzie się na początku przyszłego miesiąca, a konkretniej 7 sierpnia. Tym razem koreański gigant wybrał na to wydarzenie Barclays Center w Brooklynie, a choć firma nie zdradza wprost, co zostanie zaprezentowane podczas konferencji, to jednak opublikowany plakat, zwiastujący ten event, który koncentruje się na rysiku (powyżej), nie pozostawia wątpliwości, że chodzi tu o nowy flagowy smartfon klasy biznesowej, czyli Galaxy Note 10. Biorąc jednak pod uwagę wysyp przecieków na temat tego telefonu, jakie docierają do nas w ostatnim czasie, do 7 sierpnia producentowi najprawdopodobniej nie pozostanie nic innego jak tylko oficjalnie potwierdzić wszystkie pojawiające się informacje i ewentualnie doprecyzować szczegóły.

Samsung potwierdził właśnie, że kolejna konferencja Unpacked odbędzie się na początku przyszłego miesiąca, a konkretniej 7 sierpnia.

Nadchodząca konferencja może być jedną z największych zapowiedzi serii Gaalxy Note w historii. Obecne plotki i przecieki sugerują, że smartfon zachowa bardziej kanciasty design poprzedników, ale przejmie wiele funkcji z Galaxy S10, w tym choćby otwór w ekranie na przednią kamerkę (tym razem jednak na środku jego górnej części), czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem oraz, co chyba najistotniejsze, szerszy wybór modeli. W tym roku doczekać mamy się bowiem dwóch wariantów telefonu, bazowego Note 10 z 6,3-calowym ekranem oraz Note 10+ z 6,8-calowym panelem oraz wsparciem dla łączności komórkowej 5G. Poza tym, oczekiwać można standardowych ulepszeń, w tym mocniejszej specyfikacji czy poprawionego aparatu i rysika. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia urządzenia, które nie są najlepszej jakości, ale zdają się potwierdzać jego design, w tym otwór na aparat do selfie czy umieszczenie modułu tylnego aparatu w lewym górnym rogu.

Niestety wygląda na to, że w kilku kwestiach Galaxy Note 10 może być krokiem wstecz dla niektórych osób. Pojawiają się bowiem plotki na temat braku złącza słuchawkowego minijack (3,5 mm), przez co zeszłoroczne przechwalanie się tym elementem przez Samsunga wydawać może się z perspektywy czasu dość komiczne. Mówi się także, że jedynie Galaxy Note 10+ oferować będzie slot na karty pamięci microSD. Jeśli się to potwierdzi, oznaczać będzie, że niektóre elementy tej flagowej serii smartfonów, które dotychczas uznawane były za pewnik, odejdą w niepamięć, a nie ma pewności, czy zwiększona pamięć wewnętrzna na dane czy też bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds stanowić będą satysfakcjonujące rozwiązanie dla użytkowników. Poza tym, po wpadce z Galaxy Fold Samsung ma sporo do udowodnienia i musi wspiąć się na wyżyny, jeśli nie chce, by ponownie spotkała go fala krytyki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Note 10 - data prezentacji, zdjęcia i dwie wersje smartfona

 0