Samsung Galaxy Note 10 ze wsparciem 5G i ekranem 4K?

Samsung Galaxy Note 10 ze wsparciem 5G i ekranem 4K?

Chociaż od premiery flagowców Samsunga z serii Galaxy minęło już trochę czasu, to ich dotychczasowa sprzedaż nie zadowala w pełni oczekiwań popularnego producenta. Głównym zarzutem padającym z ust większości fanów przeciwko Galaxy S9 to brak konkretnych zmian względem poprzednich modeli smartfonów, które przyciągnęłyby nowych klientów. Nic więc dziwnego, że Samsung od jakiegoś czasu prowadzi intensywne prace nie tylko nad Galaxy S10, ale również Note 10. Jak wynika z najnowszych informacji powielanych przez koreańskie media nowy Note otrzyma największy w historii serii ekran, który swymi rozmiarami przebije przy okazji wyświetlacz obecny w iPhone XS Max. Źródła podają, że wspomniany bezramkowy ekran Super AMOLED posiada wymiary 6,66 cali, a także obsługuje rozdzielczość 4K UHD.

Według najnowszych doniesień Samsung Galaxy Note 10 ma posiadać 6,66-calowy wyświetlacz 4K UHD, a także modem 5G.

Samsung Galaxy Note 10 ze wsparciem 5G i ekranem 4K?

Dodatkowo mówi się także, że urządzenie kryjące się pod nazwą kodową DaVinci obsłuży najnowszy standard bezprzewodowej sieci 5G, który w swoich smartfonach zamierzają wprowadzić tacy producenci jak Huawei czy Xiaomi. Konfiguracja Galaxy Note 10 pozostaje wielką, skutecznie skrywaną tajemnicą, przez co w internecie brakuje jednoznacznie potwierdzonych przecieków. Jednak z dostępnych spekulacji wynika, że telefon prawdopodobnie otrzyma procesor Snapdragon 8150 (ten całkiem możliwe, że znajdzie się też we flagowym Galaxy S10). Jest to jak najbardziej dobry wybór, albowiem według wyników testów benchmarkowych AnTuTu najnowszy SoC Snapdragona wykręcił 360 tys. punktów, co stawia go na pozycji lidera wśród mobilnych układów.

Kiedy Samsung Galaxy Note 10 trafiłby do sklepów? Tego dokładnie nie wiadomo, aczkolwiek całkiem możliwe, że stanie się to w drugim kwartale przyszłego roku. Jeśli chodzi o rozmiar wyświetlacza to do niedawna uważało się, że 6 cali w przypadku smartfonów jest maksymalnym poziomem, do którego producenci powinni dążyć. Jednak w praktyce firmy starają się łamać kolejne bariery czego efektem jest np. pojawienie się na rynku na urządzeń wyposażonych w 7-calowe wyświetlacze. Dodatkowo jak twierdzi portal IGeeKphone powołując się na specjalną ankietę, wskaźnik zakupu smartfonów z ekranami powyżej 6 cali jest dość wysoki. Kluczową rolę odgrywa tutaj fakt, że 62 procent ankietowanych wykorzystuje ten sprzęt do gier oraz filmów gdzie rozmiar ekranu ma spore znaczenie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Note 10 ze wsparciem 5G i ekranem 4K?

 0