Samsung Galaxy Ring zaprezentowany. Jeden by wszystkimi rządzić?

Samsung Galaxy Ring zaprezentowany. Jeden by wszystkimi rządzić?

Zgodnie z przeciekami Samsung pokazał pierścień Galaxy Ring, który potrafi wiele, aczkolwiek na razie nie jest dostępny w Polsce. Nie jest to też szczególnie tani gadżet.

Samsung Galaxy Ring został ogłoszony już na targach MWC 2024, ale dokładne informacje o urządzeniu zdradzono dopiero prawie pięć miesięcy później w trakcie wydarzenia Galaxy Unpacked. Pierścień Samsung Galaxy Ring jest dostępny w kolorach czarnym, srebrnym i złotym. Jeżeli ktoś liczył, iż będzie to tani gadżet do noszenia na palcu, to poczuje rozczarowanie, bo tanio nie jest jak na to co proponuje użytkownikowi.

Samsung Galaxy Ring został zaprezentowany podczas specjalnego wydarzenia.

Pierścienie Samsunga są udostępnione w formacie liczbowym, od 5 do 13, z których wszystkie wykonano ze stopu tytanu klasy 5. Konstrukcja pierścionka jest wklęsła, a boki zwężają się do środka. Wszystkie czujniki monitorujące stan zdrowia, akumulator i styki ładowania znajdują się wewnątrz, ukryte pod warstwą żywicy epoksydowej.

Galaxy Ring posiada stopień ochrony IP68 i wodoodporność 10ATM, dzięki czemu można go nosić bez obaw w każdych warunkach pogodowych, a nawet podczas pływania. Najmniejszy pierścień Galaxy Ring w rozmiarze 5 ma wymiary 7,0 mm x 2,6 mm i waży 2,3 g, podczas gdy wersja w rozmiarze 13 waży 3 g.

Galaxy Ring łączy się w parę przez Bluetooth LE 5.4 i jest kompatybilny ze smartfonami Samsung Galaxy z systemem Android 11 lub nowszym. Do działania urządzenia konieczne będzie konto Samsung, a także aplikacja Samsung Health. Firma nie udostępniła żadnego modelu subskrypcyjnego, więc nie są wymagane dodatkowe opłaty, by móc korzystać z pierścienia.

Pierścień monitoruje parametry życiowe, może m.in. mierzyć tętno w czasie rzeczywistym, choć wyniki odczytamy tylko w aplikacji na smartfonie. Oprócz tego urządzenie posiada funkcję treningu chodzenia i biegania, a także jest w stanie rejestrować oraz zapisywać przebieg snu w tym wykrywa chrapanie z pomocą telefonu. Producent umożliwił ponadto sterowanie pierścieniem za pomocą gestów, dzięki czemu da radę zrobić zdjęcie smartfonem.

Warto jednak pamiętać, że to sprzęt bez ekranu oraz wbudowanych aplikacji, mocno uzależniony od naszego smartfona, na którego trafiają też powiadomienia push.

Samsung Galaxy Ring kosztuje 449 euro (blisko 2 tysiące złotych) i jest to duża kwota jak za gadżet, który wprawdzie oferuje niemało, ale nie jest porównywalny ze smartwatchem. Jak na razie nie ma oficjalnej informacji o dostępności gadżetu w Polsce i nie wiadomo kiedy w ogóle trafi na rynek polski. Być może Polska obejdzie się smakiem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Ring zaprezentowany. Jeden by wszystkimi rządzić?

 0