Samsung Galaxy S10 5G ma problemy z obsługą najnowszego standardu sieci

Samsung Galaxy S10 5G ma problemy z obsługą najnowszego standardu sieci

Galaxy S10 5G to najnowszy smartfon od Samsunga i jeden z nielicznych obsługujących standard bezprzewodowej sieci piątej generacji. Jednak to nie południowokoreański gigant może być pierwszym producentem wprowadzającym tego typu urządzenie do Europy, a firma Oppo, która ogłosiła plany sprzedaży na Starym Kontynencie najnowszego modelu z serii Oppo Reno. Mimo wszystko to właśnie z Galaxy S10 5G fani wiążą największe oczekiwania i istnieje opcja, że finalnie mocno się zawiodą. Zgodnie z informacjami Business Korea mieszkańcy Korei Południowej korzystający z usług najnowszej propozycji Samsunga skarżą się na liczne problemy z prawidłową obsługą sieci 5G, ponieważ sama dziesiątka potrafi niekiedy całkowicie bez większego powodu zerwać połączenie ze wspomnianym standardem sieci.

Samsung Galaxy S10 5G ma wyraźne problemy z obsługą najnowszego standardu bezprzewodowej sieci.

Dodatkowo sprzęt trzeba później uruchamiać ponownie i to nawet kilkukrotnie, by przywrócić łączność. Warto podkreślić, że wspomniana wersja Galaxy S10 posiada dwie oddzielne antenki służące do przełączania się ze standardu 5G na 4G w sytuacji, gdy sygnał na danym obszarze nie jest wystarczająco silny. Jednak mimo wszystko według źródła w wybranych przypadkach transmisja danych bywa nawet całkowicie pomijana. Samsung wielokrotnie obiecywał wprowadzenie stosownych aktualizacji eliminujących przytoczone problemy, aczkolwiek całość wciąż pozostaje nierozwiązana i dręczy właścicieli dziesiątki. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że przy wprowadzaniu nowych technologii często cierpią one na rozmaite błędy to w tym przypadku doniesienia są dość niepokojące.

Otóż Galaxy S10 5G ma duże problemy z obsługą najnowszego standardu i to rzecz, która w takim przypadku raczej nie powinna mieć miejsca, a ostatecznie producent do tej pory powinien się z nią uporać. W tej chwili telefon dostępny jest w tylko kilku regionach na świecie i liczymy, że gdy wreszcie trafi do Europy to takie sytuacje nie będą mieć miejsca. Zwłaszcza że sieć 5G dopiero raczkuje i minie trochę czasu nim będzie na dobre wykorzystywana. Tyczy się to też Polski, do której Galaxy S10 5G trafi raczej nie prędko. Niezachęcająca do nabycia aparatu dla niektórych może być również cena, która w przypadku najtańszego modelu wynosi w Korei Południowej 1,39 mln wonów co w przeliczeniu daje około 1100 euro.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S10 5G ma problemy z obsługą najnowszego standardu sieci

 0