Samsung Galaxy S10 ma najlepszy ekran ze wszystkich dostępnych smartfonów

Samsung Galaxy S10 ma najlepszy ekran ze wszystkich dostępnych smartfonów

Samsung słynie z bardzo dobrych jakościowo wyświetlaczy, które znajdziemy nie tylko we flagowcach z serii Galaxy, ale także urządzeniach pochodzących chociażby od Apple. Wydaje się jednak, że południowokoreański gigant zachował najlepsze ekrany dla siebie i umieścił je w najnowszych Galaxy S10. Dowodzi tego test wykonany przez ekspertów z serwisu DisplayMate, gdzie wyświetlacze smartfonów poddano dokładnym analizom. Na szczególne wyróżnienie zasługują m.in. rekordowa jasność, najmniejsze zmiany w zakresie jasności oraz koloru, a także odpowiedni kontrast. Natomiast podświetlenie ekranu wynosi 1215 nitów i jest to rezultat o 17% lepszy względem Galaxy S9. Warto wspomnieć, że Galaxy S10 otrzymał od DisplayMate najwyższą ocenę, bijąc tym samym niejeden rekord.

Według ekspertów z DisplayMate, Galaxy S10 posiada najlepszy wyświetlacz ze wszystkich dostępnych na rynku smartfonów.

Sam wyświetlacz okazuje się najlepszym przetestowanym przez wspomniany portal. Jeśli chodzi o parametry ekranu, to mamy do czynienia z 6,1-calowym Super AMOLED o rozdzielczości 3040x1440 pikseli, czyli zagęszczeniu pikseli wynoszącym 551 dpi. Dodatkowo producent zakrzywił boczne krawędzie wyświetlacza oraz zamontował w nim specjalny czytnik linii papilarnych. Co ciekawe, smartfon posiada wiele opcji ustawień ekranu, np. tryb nocny z filtrem światła niebieskiego. Do tego specjalne czujniki światła otoczenia, dostosowujące jasność ekranu w sposób automatyczny. Ponadto wyświetlacz "dziesiątki" wydaje się o 10% większy od Galaxy S9 za sprawą mniejszych ramek.

Oceny zdobyte przez wyświetlacz znajdujący się w Galaxy S10 mogą nieco dziwić, zwłaszcza że poprzedni model nie mógł pochwalić się równie wyśmienitymi notami, nie tylko na tym polu, ale także w wielu innych kategoriach. Cieszy więc, iż Samsung wziął sobie wiele rad fanów do serca i po roku wypuścił urządzenie zasługujące na uznanie recenzentów. Niestety w parze z odpowiednią jakością idzie też cena. Za najuboższy wariant Galaxy S10e należy zapłacić 3299 złotych, z kolei podstawka kosztuje 3949 złotych, zaś za Galaxy S10 Plus musimy wyłożyć nawet 6999 zł. Oczywiście wszystko zależy od wybranego wariantu, ale nie oszukujmy się, stawki są bardzo wysokie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S10 ma najlepszy ekran ze wszystkich dostępnych smartfonów

 0