Samsung Galaxy S10 może być pierwszym smartfonem obsługującym Wi-Fi 6

Samsung Galaxy S10 może być pierwszym smartfonem obsługującym Wi-Fi 6

Samsung tradycyjnie ma duże problemy z utrzymaniem w tajemnicy swojego nowego flagowego smartfona i na długo przed jego premierą znamy praktycznie większość istotnych szczegółów, od specyfikacji, po wygląd, a ostatnio do sieci wyciekły także europejskie ceny modeli z tej serii, które nie napawają zbytnio optymizmem (czytaj: będą wyższe niż przed rokiem). Teraz z kolei okazuje się, że Galaxy S10 może być jednym z pierwszych (o ile nie pierwszym) smartfonów, które doczekają się wsparcia dla łączności bezprzewodowej w standardzie Wi-Fi 6. Stosowne wnioski zostały już bowiem złożone przez Samsunga do odpowiednich urzędów i te dostrzeżone zostały przez redaktorów portalu Droid Life. Co ciekawe, wszystkie trzy modele z tej nadchodzącej serii doczekać mają się obsługi nowego, szybszego W-Fi, choć aby korzystać z tej technologii potrzebować będziemy stosownej infrastruktury sieciowej, w tym routera (na szczęście takowe posiadają już w swojej ofercie choćby ASUS czy TP-Link).

Galaxy S10 może być jednym z pierwszych (o ile nie pierwszym) smartfonów, które doczekają się wsparcia dla łączności bezprzewodowej w standardzie Wi-Fi 6.

Niemniej jednak wydaje się, że jest to raczej przyszłościowy zabieg koreańskiego giganta. Raczej niewiele osób decyduje się bowiem na zakup bardzo drogiego routera sieciowego tylko pod kątem wykorzystania z jednym smartfonem i na pewno upłynie jeszcze dużo wody w Wiśle zanim Wi-Fi 6 (znane wcześniej jako 802.11ax) stanie się powszechnym standardem. A szkoda, ponieważ pomimo iż technologia ta wciąż operować będzie w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz, to gwarantować ma duży wzrost wydajności (zarówno w zakresie przepustowości, szybkości transferów danych, efektywności energetycznej,  jak i sprawności w radzeniu sobie w środowisku o dużym zagęszczeniu sieci bezprzewodowych), a to za sprawą poprawionej efektywności. Dobrze jednak, że Samsung stawia na najnowocześniejsze rozwiązania, ponieważ high-endowe produkty muszą wyznaczać pewne nowe trendy, pokazując nam jak będzie wyglądać przyszłość branży technologicznej.

Dotychczas nie doczekaliśmy się zbyt wielu urządzeń obsługujących Wi-Fi 6 (praktycznie jedynie kilka routerów), ale wraz z nadejściem Galaxy S10 może się to zmienić i inni producenci zapewne będą chcieli pójść tym przetartym szlakiem. Powinno być to o tyle łatwiejsze, że Snapdragon 855, który napędzać będzie flagowca Samsunga, ale zapewne także większość tegorocznych androidowych telefonów z najwyższej półki, zapewnia wsparcie dla standardu Wi-Fi 6. To jednak nie jedyna nowość, której implementacji doczekać ma się topowa seria Koreańczyków, ponieważ przecieki wskazują także na obecność zwrotnego ładowania bezprzewodowego, dzięki czemu będziemy mogli korzystać ze smartfona jak z indukcyjnego powerbanku, dzięki któremu podładujemy inne urządzenia. Rozwiązanie to zastosowało już Huawei w Mate 20 Pro. Przypominamy, że oficjalna prezentacja smartfonów z serii Galaxy S10, czyli standardowego S10, większego S10 Plus oraz tańszego S10E, nastąpić ma 20 lutego. W późniejszym terminie możemy spodziewać się też wariantu obsługującego łączność 5G.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S10 może być pierwszym smartfonem obsługującym Wi-Fi 6

 0