Samsung Galaxy S10 może posiadać ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych

Samsung Galaxy S10 może posiadać ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych

Choć do tej pory o kolejnej wysokobudżetowej wersji Galaxy wiemy stosunkowo mało, to pojawia się coraz więcej interesujących informacji odnośnie tego urządzenia.

Galaxy S10 ma być kolejnym flagowcem Samsunga, tym razem wydanym z okazji 10-lecia istnienia tej przez wielu uznanej serii, który zadebiutuje podobnie jak pozostałe modele w rocznym odstępie czasowym. Dotychczas kilka źródeł wskazywało, iż dziesiątka może posiadać wbudowany czytnik linii papilarnych, choć do tej pory oczywiście nie zostało, to oficjalnie potwierdzone podobnie jak sam telefon. Co ciekawe ETNews sugerował jakoby korporacja nie zaprzeczyła faktowi umieszczenia czytnika w kolejnym modelu. Samsung miał się mocno wahać nad dalszymi krokami oraz zwlekać z podjęciem decyzji w kwestii implementacji tego rozwiązania. Jednak jak się okazuje ta właśnie niedawno zapadła i jest w pełni pozytywna, jak również zaakceptowana przez włodarzy.

Samsung zadecydował o umieszczeniu w Galaxy S10 ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych, który ma być szybszy od optycznego rozwiązania

Samsung Galaxy S10 może posiadać ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych

Najnowsze informacje przytaczane przez serwis fonearena wskazują, że producent planuje umieścić ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych na wyświetlaczu smartfona. Mało tego, korporacja miała potwierdzić tę nowinkę wśród swych partnerów. Warto wspomnieć, że dostawcą ekranu dla S10 będzie oczywiście Samsung Display zaś sam czytnik wyprodukuje Qualcomm. Tutaj po raz pierwszy padła nazwa uznanego producenta procesorów mobilnych. Spekulowano także, że pragnie on lokalizować to rozwiązanie w innych urządzeniach aniżeli komórki np. w sprzęcie gospodarstwa domowego. Notabene technologia oparta na ultradźwiękach jest teoretycznie znacznie szybsza od optycznego czujnika oraz efektywniejsza. Pamiętajmy, że aktualnie mamy związek wyłącznie ze spekulacjami, a ewentualnego potwierdzenia wszelkich rewelacji winniśmy oczekiwać dopiero za jakiś czas.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S10 może posiadać ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych

 0