Samsung Galaxy S21 najbardziej dochodowym smartfonem z Androidem. Jednak to Apple zdominowało rynek

Samsung Galaxy S21 najbardziej dochodowym smartfonem z Androidem. Jednak to Apple zdominowało rynek

Branża smartfonów zaliczyła niesamowity pierwszy kwartał 2021 roku, ustanawiając rekord pod względem osiągniętego przychodu. Według raportu Counterpoint, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 i iPhone 12 Pro zaliczyły we wspomnianym okresie najlepszą sprzedaż na rynku. Dominacja Apple jest widoczna, a urządzenia firmy odpowiadają za 38% przychodu wygenerowanego przez całą branżę. Jeśli chodzi o telefony z Androidem najbardziej dochodowym jest Samsung Galaxy S21 Ultra, chociaż jego udział w skali globalnej wyniósł jedynie 3%. Co ciekawe na liście nie brakuje również Huawei Mate 40 Pro, który pozostaje ósmym smartfonem pod względem osiągniętego przychodu. Dla chińskiego dostawcy to niewątpliwie dobra wiadomość, zważywszy na nałożone przez amerykański rząd ograniczenia i niższą niż w poprzednich latach sprzedaż produktów.

iPhone zdominowały branżę smartfonów w pierwszym kwartale 2021 roku.

Samsung Galaxy S21 najbardziej dochodowym smartfonem z Androidem. Jednak to Apple zdominowało rynek

Całkiem dobrze poradziły sobie Redmi 9A oraz Redmi 9 - mają one 3% udziału i zgodnie z danymi są dość popularne w Indiach czy Chinach. Redmi Note 9 również został umieszczony na wykresie pokazując silną pozycję Xiaomi w segmencie smartfonów poniżej 150 dolarów. W przypadku Samsunga nie tylko flagowce cieszyły się zainteresowaniem konsumentów, ale też tańsze urządzenia - Galaxy A12 uplasował się na siódmym miejscu w zestawieniu z 1% udziału. Counterpoint twierdzi, że seria ta zdobyła uznanie w Indiach, Ameryce Łacińskiej oraz MEA. Natomiast według innej firmy analitycznej StrategyAnalytics, globalny rynek smartfonów odnotował wzrost o 37% rok do roku w pierwszym kwartale tego roku, generując przeszło 100 miliardów USD.

Linda Sui, starszy dyrektor w Strategy Analytics, stwierdziła, że ​​"Apple i Samsung pozostają zdecydowanymi liderami pod względem przychodów, ale konkurencja pozostaje silna". Vivo wyprzedził Huawei i awansował na trzecie miejsce. Starszy analityk, Yiwen Wu dodaje, że 25% przychodu pochodzi z urządzeń, których cena przekracza 900 dolarów. Podczas gdy Apple oraz Samsung prowadzą w segmencie premium, Vivo bryluje w sprzęcie kosztującym 400-499 USD. Oppo dość dobrze poradził sobie jeśli chodzi o smartfony wyceniane na 191-299 dolarów. Widzimy więc, że chińskie marki też dołożyły swoją cegiełkę do wyniku osiągniętego przez branżę w Q1 2021 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S21 najbardziej dochodowym smartfonem z Androidem. Jednak to Apple zdominowało rynek

 0