Samsung Galaxy S24 Ultra bez tajemnic? Wyciekła szczegółowa specyfikacja

Samsung Galaxy S24 Ultra bez tajemnic? Wyciekła szczegółowa specyfikacja

Yogesh Brar po raz kolejny udostępnił w sieci szczegółową specyfikację niewydanego jeszcze smartfona. Tym razem autor wypunktował najważniejsze parametry techniczne kolejnego flagowca Samsunga. Model Galaxy S24 Ultra ma być wyposażony m.in. w chip Snapdragon 8 Gen 3.

Wyciekła specyfikacja Galaxy S24 Ultra

Patrząc na premiery kilku ostatnich generacji flagowych smartfonów Samsunga, debiutu linii Galaxy S24 spodziewamy się gdzieś na początku przyszłego roku. A konkretniej w styczniu albo lutym. Czasu pozostało więc jeszcze całkiem sporo. W internecie już teraz pojawiają się jednak przecieki dotyczące nadchodzących smartfonów od Samsunga. Yogesh Brar, który wielokrotnie zdradzał specyfikacje smartfonów jeszcze przed ich premierą udostępnił dziś tweeta, w którym wypunktował najważniejsze informacje o kolejnym flagowcu Samsunga.

Brar potwierdził również dotychczasowe przecieki mówiące, że model Galaxy S24 Ultra będzie posiadał ramkę wykonaną z tytanu.

Według autora, Galaxy S24 Ultra będzie wyposażony w ekran o przekątnej 6,8". Jest to matryca Dynamic OLED LTPO z rozdzielczością QHD+ i odświeżaniem 120 Hz. Brar potwierdził również dotychczasowe przecieki mówiące, że model Galaxy S24 Ultra będzie posiadał ramkę wykonaną z tytanu. Jeśli chodzi o tylne aparaty, tutaj mamy zobaczyć zestaw 4 jednostek: 200 MP, 12 MP, 50 MP oraz 10 MP. Za selfie będzie natomiast odpowiadać obiektyw 12 MP.

Galaxy S24 Ultra ze Snapdragonem, ale szansa na Exynosa wciąż istnieje

Premiery Snapdragona 8 Gen 3 spodziewamy się w październiku tego roku, więc nic dziwnego, że Brar pisze o jego wykorzystaniu w kolejnym flagowcu Samsunga. Oczywiste jest również to, że Galaxy S24 Ultra będzie pracował pod kontrolą systemu Android 14 z nakładką One UI 6 tuż po wyjęciu z pudełka. Niezmienna względem Galaxy S23 Ultra pozostanie bateria. Również w nowym modelu znaleźć ma się akumulator o pojemności 5000 mAh, który można naładować przewodowo z mocą do 45 W. I na tym przecieki się kończą.

Wracając jeszcze do tematu procesora, w przypadku serii Galaxy S24 ma być inaczej niż w Galaxy S23. Jest to spowodowane premierą Exynosa 2400, która podobno odbędzie się jeszcze w tym roku. Oczekuje się, że w nowy chip Samsunga wyposażone będą już przyszłoroczne smartfony Galaxy S24. Jeśli te pogłoski się potwierdzą to prawdopodobnie również model S24 Ultra będzie dostępny w dwóch wersjach - z Exynosem i Snapdragonem.

Znając już przecieki można powiedzieć, że Galaxy S24 Ultra będzie raczej odświeżeniem, a nie rewolucją. Szkoda tylko, że może zabraknąć nieco szybszego ładowania, na przykład 65 W.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S24 Ultra bez tajemnic? Wyciekła szczegółowa specyfikacja

 0