Samsung Galaxy S8 może otrzymać aż 6 GB RAM

Samsung Galaxy S8 może otrzymać aż 6 GB RAM

Flagowce Samsunga na rok 2017, Galaxy S8 i Galaxy S8 Plus, są już ponoć ukończone. Producent jednak zwleka z ich wprowadzeniem, chcąc dokładniej przetestować sprzęt i uniknąć tym samym powtórki z Note'a 7, gdzie błąd konstrukcyjny akumulatora doprowadził do samozapłonu licznych egzemplarzy. I choć oficjalnej specyfikacji wciąż nie ujawniono, w Internecie pojawia się coraz więcej plotek...

Chiński fanklub produktów z linii Samsung Galaxy, prowadzący w serwisie Twitter profil mmddj_china donosi w lakonicznej notce, że obydwie nowe słuchawki zostały wyposażone w 6 GB pamięci operacyjnej i 64 lub 128 GB pamięci na dane użytkownika - w zależności od wybranej przy zakupie wersji. Jeżeli liczby te zostaną oficjalnie potwierdzone, Galaxy S8 trafi na rynek z półtorakrotnie pojemniejszym podsystemem RAM od swego poprzednika, Galaxy S7, który jak wiadomo ma "tylko" 4 GB RAM. Nie jest to bynajmniej wartość rekordowa, wszak choćby Asus zaprezentował ostatnio model Zenfone AR z 8 GB RAM, niemniej wydaje się przez to bardzo wiarygodna. W świetle problemów z dostawami modułów DRAM aplikowanie nadzwyczajnie dużej ilości pamięci byłoby ze strony producenta nieroztropne, a 6 GB tak czy inaczej powinno zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających. 

Samsung Galaxy S8 ma ponoć 6 GB pamięci RAM i, w przeciwieństwie do dwóch ostatnich poprzedników, nie będzie oferowany w wersji z 32 GB przestrzeni na pliki. 

Co jednak ciekawsze, zdaniem mmddj_china Samsung zrezygnował z oferowania najtańszego jak dotąd wariantu "eski" z 32 GB przestrzeni użytkowej. Ostatecznie rolę wersji podstawowej przejmie więc model 64 GB. To również dość przekonująca informacja, jako iż aktualny mid-end w formie Galaxy A5 (2017) oferowany jest wyjściowo z 32 GB magazynem, podczas gdy wersja z zeszłego roku zapewnia dwukrotnie mniej - zachowano proporcję. Zarówno Galaxy S8, jak i większy Galaxy S8 Plus miałyby trafić do sprzedaży przed końcem pierwszego kwartału, najprawdopodobniej w kwietniu. Niestety o ile przecieki dotyczące parametrów technicznych mogą rozbudzić zapał, o tyle prognozowana cena jest tutaj niczym kubeł zimnej wody. Dokładnie na dzień przed postem mmddj_china w sprawie specyfikacji pojawiły się pierwsze plotki o cenie. Ta wyniesie rzekomo od 950 do 1050 USD. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S8 może otrzymać aż 6 GB RAM

 0