Samsung Galaxy Tab S4 to flagowy tablet, który zastąpić może nam PC

Samsung Galaxy Tab S4 to flagowy tablet, który zastąpić może nam PC

Samsung postanowił nas zaskoczyć wcześniejszą zapowiedzią swojego nowego tabletu Galaxy Tab S4 (ta spodziewana była wraz ze smartfonem Galaxy Note 9). Urządzenie przynosi nie tylko mocną specyfikację , ale również kilka ciekawych funkcjonalności, w np. w zakresie DeX, czyli pecetowego trybu, który koreański producent wprowadził dla swoich topowych urządzeń z Androidem jakiś czas temu. W tym przypadku możemy go bowiem uruchomić bez konieczności podłączania do specjalnej stacji dokującej, co oznacza, że aplikacje uruchamiane są w skalowanych oknach, które możemy dowolnie przesuwać. Jest to również pierwszy tablet ze wsparciem dla dwóch ekranów - własnego i zewnętrznego (podłączanego za pomocą portu HDMI), co daje nam jeszcze większe możliwości produktywne. W przypadku wcześniejszej implementacji DeX, wyświetlacz telefonu był wyłączany.

 

Jeśli jesteśmy już w temacie ekranu, to Tab S4 wyposażono w 10,5-calowy panel Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, co wraz z 4 głośnikami strojonymi przez AKG i ze wsparciem dla Dolby Atmos, obsługiwanym choćby przez Netflix, sprawia, że tablet świetnie sprawdzi się w roli multimedialnego centrum rozrywki. Oczywiście nie zabrakło tu również nowego rysika S Pen w zestawie, który wykorzystywany może być do cyfrowego szkicowania czy robienia odręcznych notatek. Za wydajność sprzętu odpowiada zaś procesor Snapdragon 835 wspomagany przez 4 GB pamięci RAM, co jak na standardy tabletowe uznać trzeba za high-endową konfigurację. Jeśli zaś chcemy, by Galaxy Tab S4 jeszcze bardziej zastąpiło nam PC, to możemy zdecydować się na opcjonalną klawiaturę Book Cover, która zmieni urządzenie w swoisty laptop, a dołączając do zestawu stację DEX będziemy mogli podłączyć więcej własnych akcesoriów.

Galaxy Tab S4 to androidowy flagowy tablet z najwyższje półki, o który ciężko obecnie na rynku.

Samsung Galaxy Tab S4 to flagowy tablet, który zastąpić może nam PC

Tablet pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo, a bateria o pojemności 7300 powinna zapewnić długie przebiegi na jednym cyklu (zdaniem producenta do 16 godzin oglądania wideo). Co więcej, w zestawie znajdziemy 15 W ładowarkę, która powinna szybko naładować sprzęt. Ceny Galaxy Tab S4 na rynku europejskim zaczynają się od 700 EUR za wersję WiFi z 64 GB na dane, a za model LTE zapłacić trzeba już 760 EUR. Klawiatura Book Cover to koszt rzędu 150 EUR, a zwykłe etui ochronne wyceniono na 70 EUR. Stacja ładująca dostępna będzie zaś za 60 EUR. Produkt trafi do sprzedaży 24 sierpnia i zapowiada się obecnie na najciekawszą opcję dla osób poszukujących wydajnego i funkcjonalnego tabletu zarówno do pracy, jak i do zabawy.

Samsung Galaxy Tab S4 to flagowy tablet, który zastąpić może nam PC

Jeśli jednak Galaxy Tab S4 jest dla nas zbyt drogi i nie potrzebujemy tak wydajnego urządzenia, to możemy zdecydować na model Galaxy Tab A4, który oferuje ekran w tym samym rozmiarze (10,5 cala) i stanowić może tańszą opcją przyjazną rodzinie. Ten idealnie sprawdzać ma się w czasie oglądania filmów czy grania w familijne gry, niezależnie od tego, czy robimy to w domu, czy też w podróży. A za sprawą takich funkcji jak SmartThings, zarządzanie naszym domem jeszcze nigdy nie było łatwiejsze. Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to otrzymujemy tutaj panel LCD o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, procesor Snapdragon 450, 3 GB pamięci RAM, 32 GB na dane z możliwością rozszerzenia i baterię o pojemności 7300 mAh. Tablet obsługiwany jest przez najnowszą wersję Samsung Experience, bazującą na systemie Android 8.1 Oreo. Model WiFi wyceniono na 380 USD, a LTE to koszt rzędu 450 USD. Galaxy Tab A4 również trafi do sprzedaży 24 sierpnia.

Samsung Galaxy Tab S4 to flagowy tablet, który zastąpić może nam PC

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Tab S4 to flagowy tablet, który zastąpić może nam PC

 0