Samsung Galaxy Tab S6 5G dostrzeżony na stronie producenta

Samsung Galaxy Tab S6 5G dostrzeżony na stronie producenta

Samsung Galaxy Tab S6 może nie jest najbardziej pożądanym urządzeniem, ale bez wątpienia ma grono docelowych odbiorców. Popularny producent bez wielkiej pompy potwierdził istnienie modelu kompatybilnego z technologią 5G za sprawą oferowanej w swoim kraju specjalnej promocji na zakup różnych produktów i Galaxy Tab S6 5G jest właśnie w niej wyszczególniony, a dodatkowo koreańskie przedsiębiorstwo umieściło go na oficjalnej stronie internetowej. Niestety na ten moment nie znamy konkretnej daty premiery, aczkolwiek zapewniono, że nastąpi ona „wkrótce". Istnieje realna szansa, że formalną prezentację zaplanowano podczas targów CES 2020 startujących 7 stycznia. Dodatkowo wtedy liczymy poznać odchudzone modele Galaxy S10 Lite, a także Galaxy Note 10 Lite.

Samsung umieścił Galaxy Tab S6 5G na swojej stronie co oznacza, że jego oficjalna prezentacja to kwestia czasu.

Samsung Galaxy Tab S6 5G dostrzeżony na stronie producenta

Pierwsze informacje o wersji wspierającej 5G pojawiły się jeszcze w październiku, kiedy w bazach Wi-Fi Alliance i Bluetooth SIG odkryto informację zawierającą oznaczenie SM-T866N, pod którym ukrywał się właśnie Galaxy Tab S6 5G. Warto podkreślić, że Samsung używa identycznych renderów zarówno w przypadku standardowego wydania, jak i nowszego co najpewniej oznacza, iż pod względem specyfikacji technicznej oprócz wsparcia 5G nie będzie żadnych różnic. Przypomnijmy, że główny wariant wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB pamięci RAM oraz podwójny 13 Mpix + 5 Mpix aparat fotograficzny, który może pochwalić się ultraszerokokątnym 123° polem widzenia. Do tego 10,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED ze wsparciem dla piórka S Pen.

Wielką niewiadomą w przypadku Galaxy Tab S6 5G pozostaje kwestia jego dostępności poza Koreą Południową, aczkolwiek jeśli Samsung podejmie decyzje o światowej dystrybucji, to najpewniej ów moment nastąpi dopiero kilka miesięcy po debiucie w Korei. Niestety samo zainteresowanie tabletami nie jest na szczególnie zadowalającym księgowych firm technologicznych poziomie i według danych IDC sprzedaż tego rodzaju sprzętu spadła w regionie EMEA o 8,2% w trzecim kwartale bieżącego roku wynosząc 10,9 milionów sztuk.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Tab S6 5G dostrzeżony na stronie producenta

 0