Samsung Galaxy Tab S7 dostrzeżony w bazie Geekbench

Samsung Galaxy Tab S7 dostrzeżony w bazie Geekbench

Za mniej niż dwa miesiące Samsung zamierza zaprezentować tablet Galaxy Tab S7. Tymczasem urządzenie już teraz trafiło do bazy Geekbench, w efekcie możemy dowiedzieć się jakie wyniki wydajności uzyskało, a także jakie podzespoły znajdziemy w jego wnętrzu. Model kryjący się pod nazwą kodową SM-T976B w teście jednordzeniowym otrzymał 4277 punktów, a w wielordzeniowym 13286 pkt. Tablet skorzysta z usług procesora Qualcomm Snapdragon 865 oraz dostanie minimum 6 GB RAM. Nie powinno także zabraknąć wsparcia dla technologii 5G. Całość zasili bateria o pojemności 9800 mAh. Na rynek trafią dwie wersje Galaxy Tab S7 z czego wersja Pro dostanie 12,4-calowy wyświetlacz a podstawka 11-calowy ekran (oba z odświeżaniem 120 Hz). Oczywiście są to panele AMOLED. Zwykłe wydanie ma charakteryzować się wymiarami 253,7 x 165,3 x 6,3 mm i zasili ją akumulator o pojemności 7760 mAh. Producent nie zapomniał o kamerce umieszczonej z przodu i zestawie aparatów zlokalizowanych z tylnej części obudowy.

Samsung Galaxy Tab S7 ma otrzymać procesor Qualcomm Snapdragon 865 oraz wyświetlacz z odświeżaniem 120 Hz.

Samsung Galaxy Tab S7 dostrzeżony w bazie Geekbench

Sprzęt będzie posiadał również głośnik stereo z obsługą Dolby Atmos, czytnik linii papilarnych umieszczony w wyświetlaczu. Ostatnio w sieci pojawiły się rendery tabletu, dzięki czemu wiemy jak mniej więcej będzie się prezentował. W przypadku ceny powinniśmy liczyć się z wydatkiem ponad 3 tysięcy złotych. Aktualnie w sprzedaży znajdziemy Galaxy Tab S6 wyposaży w ośmiordzeniowego Snapdragona 855 (2,8 GHz, 2,4 GHz, 1,7 GHz), 6 GB RAM + 128 GB dodatkowej pamięci na dane. Ponadto sprzęt ma 10-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Do tego Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac czy port USB 3.1 Gen 1. Widzimy więc, że tegoroczny tablet nie będzie rewolucją, a mniejszą ewolucją w związku z czym pojawia się pytanie o sens jego zakupu w momencie jej premiery i niemałej cenie.

Swoją propozycję szykuje też Apple. Zgodnie ze źródłami w Chinach amerykański gigant zamierza wprowadzić do sprzedaży iPada Air 4, którego wygląd miałby być inspirowany iPadem Pro. Producent umieści większy niż w przypadku poprzednika wyświetlacz o przekątnej 11 cali. W środku znajdziemy procesor A13 Bionic, a przy okazji mówi się o obecności Face ID oraz gniazda USB typu C. Nie zabraknie wąskich ramek, natomiast obudowa urządzenia będzie dość smukła. Inny raport przygotowany przez DigiTimes sugeruje, iż inny iPad, którego produkcja ma wystartować w trzecim kwartale 2020 roku. Dostanie on 10,8-calowy wyświetlacz.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Tab S7 dostrzeżony w bazie Geekbench

 0