Samsung Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold mają otrzymać większe ekrany

Samsung Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold mają otrzymać większe ekrany

Serię składanych smartfonów Samsung Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip czeka zauważalna zmiana. Producent ma zastosować większy niż w obecnych modelach wyświetlacz.

Najnowszy składany telefon Samsunga, Galaxy Z Fold 5 zawiera przedni ekran o przekątnej 6,2 cala. Jak wynika z informacji analityka Rossa Younga zarówno Galaxy Z Fold 6, jak i Z Flip 6 będą wyposażone w większe wyświetlacze zewnętrzne w porównaniu z poprzednimi generacjami. W przypadku modelu Galaxy Z Flip 6 otrzymamy 3,9-calowy wewnętrzny ekran. Jeśli chodzi o Galaxy Z Fold 6, nie ma żadnych szczegółów, a jedynie niejasne stwierdzenie dotyczące większego zewnętrznego wyświetlacza.

Galaxy Z Flip oraz Galaxy z Fold mają dostać większe ekrany zewnętrzne.

Samsung Galaxy Z Fold 5

Jeśli to prawda, jest to dość istotna wiadomość, zwłaszcza dla Galaxy Z Flip 6. Galaxy Z Flip 5 miał spory wyświetlacz przedni, chociaż poszerzenie telefonu mogłoby skutkować lepszymi proporcjami ekranu wewnętrznego, co mogłoby być korzystne, ponieważ wewnętrzny wyświetlacz Flipa jest raczej wysoki i wąski. Większy panel wyprzedziłby także ten zastosowany w Motoroli Razr+, która ma 3,6-calowy wyświetlacz.

Tymczasem Samsung pod koniec października zapowiedział Galaxy Z Flip 5 Retro, który wyglądem nawiązuje do klasycznego telefonu z klapką i można go uznać za ukłon w kierunku fanów retro elektroniki. Wewnątrz tej obudowy umieszczono standardowe podzespoły głównego Galaxy Z Flip 5, więc jego sercem pozostaje SoC Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm) wspomagany przez 8 GB pamięci RAM. Wersja standardowa kosztuje 5599 zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold mają otrzymać większe ekrany

 0